Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.01.2020 17:52
Toy Story 4
379V

Amerykańska Gildia Producentów rozdała nagrody. Toy Story 4 i Czarnobyl docenione

Amerykańska Gildia Producentów rozdała nagrody za 2019 rok, tym razem docenione zostały między innymi Toy Story 4 i Czarnobyl, co jest jednak zaskakujące, żadnych wyróżnień nie doczekał się Joker!

Jak co roku Amerykańska Gildia Producentów spotkała się, aby uczcić i docenić najlepsze produkcje ubiegłego roku. Było to już 58. rozdanie nagród od tej organizacji, która to stoi nieco w opozycji do szykowanej na 25 stycznia gali Amerykańskiej Gildii Reżyserów. 

W tym roku stawka była wyjątkowo wyrównana, albowiem o te prestiżowe nagrody walczyli producenci takich hitów jak Joker, Pewnego razu w Hollywood, Parasite, Na noże, Le Mans' 66 czy też Irlandczyka. Ku zaskoczeniu chyba wielu, główną nagrodę zdobył film pod tytułem 1917, co jest chyba największą niespodzianką całej gali.

Tradycyjnie już, najlepszą animacją zostało dzieło Pixara, czyli Toy Story 4, które miało w tym roku mizerną konkurencję - nawet Kraina Lodu 2, nie dała mu rady. Co ciekawe najbardziej innowacyjną produkcją według producentów z USA jest mini serial dedykowany urządzeniom VR, pod tytułem Vader Immortal. Listę zwycięzców znajdziecie poniżej.

  • Najlepszy film - 1917
  • Najlepsza animacja - Toy Story 4
  • Najlepszy dokument - Apollo 11
  • Najlepszy serial komediowy - Fleabag
  • Najlepszy serial "limitowany" - Czarnobyl
  • Najlepszy film telewizyjny lub streamingowy - Apollo: droga na Księżyc
  • Najbardziej innowacyjna produkcja - Vader Immortal: A Star Wars VR Series – Episode I

Warto przeczytać:

Źródło: https://deadline.com/2020/01/producers-guild-awards-2020-winners-list-pga-1202830210/

Tagi: amerykańska gildia reżyserów nagrody filmowe