Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.01.2020 17:11
Ys VIII: Lacrimosa of Dana PC
443V

Ys VIII: Lacrimosa of Dana. Wersja PC doczekała się lepszej grafiki

Ys VIII: Lacrimosa of Dana zadebiutowało na PC jeszcze w 2018 roku, lecz pecetowi gracze okazali się być naprawdę wymagającą klientelą dla NIS America, dlatego nawet teraz deweloper stale pracuje nad poprawą swojego słabego portu.

Dla nikogo tajemnicą raczej nie jest, że jRPG-i na pecetach sprzedają się raczej słabo, a każdy kto próbuje przebić się na tym rynku, kończy raczej z niskimi zyskami na granicy opłacalności.

Z takiego podejścia do tego problemu wywodzą się wszystkie problemy pecetowej wersji Ys VIII: Lacrimosa of Dana, które po kilkunastu miesiącach od premiery, wciąż musi być naprawiane pod kątem stabilności, płynności i synchronizacji animacji z wyświetlanymi klatkami na ekranie. To właśnie głównie te elementy naprawiło ostatnio Nihon Falcom, odpowiedzialne za powstanie gry.

Dodatkowo, aby nieco ułaskawić wkurzonych fanów, tytuł przeszedł malutki lifting graficzny, dzięki czemu tekstury, cienie i inne elementy są bardziej dopracowane i bardziej szczegółowe. Małym bonusem do tego wszystkiego jest także eksperymentalny lokalny tryb co-op. 

Warto przeczytać:

Tagi: Nihon Falcom NIS America Ys VIII: Lacrimosa of Dana