Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.01.2020
GTA - najbardziej pokręcone postacie w uniwersum
1492V

GTA - najbardziej pokręcone postacie w uniwersum

Kultowa seria GTA nie byłaby tak popularna, gdyby miała płytkich bohaterów. W poniższym zestawieniu przedstawiamy osiem postaci, które są najbardziej szalone i niebezpieczne.

Trzeba przyznać jedno - zasłużone studio Rockstar, odpowiadające między innymi za kultową serię Grand Theft Auto (znane bardziej jako GTA), potrafi wykreować wyśmienite postacie, których po prostu nie da się nie pokochać. Dzięki właśnie owym niebezpiecznym bohaterom seria nabrała rumieńców - warto przypomnieć, że najnowsza odsłona, GTA 5, została wydana ponad 5 lat temu na konsolach od Sony oraz Microsoftu - PlayStation 4 i Xboksie One. Produkcja nadal podbija rankingi sprzedażowe na całym świecie i nic nie zapowiada się na to, aby ustąpiła z podium innym tytułom. 

Dzisiaj zajmiemy się ośmioma postaciami z serii GTA, które, moim zdaniem, podczas stopniowego poznawania historii potrafiły zaskoczyć graczy szalonymi pomysłami. 

Poniższy tekst zawiera masę spoilerów!

8. Johnny Klebitz

Johnny Klebitz to najstarszy z trzech głównych bohaterów poznanych w grze Grand Theft Auto 4. Miał on brata, Michaela, który już od 10 roku życia krytykował jego styl życia - Johnny dołączył do gangu The Lost i służył Billy'emu Greyowi, często wykonując szalone zadania, przy których mógł łatwo stracić życie. Parę lat później, popełnia krytyczny błąd, przez który trafia do więzienia stanowego w Acter. Po wyjściu z więzienia trafił do Blaine Country, w którym tymczasowo pieczęć sprawował Trevor. Johnny uzależnił się od narkotyków, przez które zaczął popełniać karygodne czyny - przez to wszystko stracił kontrolę nad swoim gangiem. Pewnego razu dowiaduje się, że jego dealer uprawiał po raz kolejny stosunek z jego dziewczyną, Ashley. Johnny wpada w szał i urządza awanturę Trevorowi, który po chwili wpada w szał i zabija swojego klienta. 

7. Mikhail Faustin

Mikhail Faustin to rosyjski boss największego gangu w Liberty City - Faustin Family. Mężczyzna służył w ZSRR podczas zimowej wojny, dzięki której poznał swojego, jak się okazało, najlepszego przyjaciela Dimitra. Po pewnym czasie, oboje trafiają do więzienia, z którego cudem udaje im się uciec - kierują się w stronę Liberty City, gdzie zakładają wspomniany wyżej gang. Jak już przystało na szefa gangu, Mikhail zaczął nadużywać narkotyków oraz alkoholu, przez które zrobił się bardzo agresywny i nieobliczalny - podczas pierwszego spotkania w GTA 4, kłóci się ze swoją żoną. Mężczyzna zaczyna zlecać zabójstwa, a niektóre krwawe zadania wykonuje sam. W pewnym czasie, jego najlepszy przyjaciel, Dimitri, dopuszcza się zdrady i wysyła głównego bohatera GTA 4 do miejsca w którym przebywa Mikhail - zadaniem Niko Bellica było zabicie omawianego powyżej rosyjskiego bossa.

6. Catalina

Catalina to pierwsza poważna dziewczyna głównego bohatera Grand Theft Auto San Andreas - Carla "CJ-a" Johnsona. Pierwszy raz widzą się w restauracji, gdzie zaczynają się stopniowo poznawać - CJ, po trudnych przeżyciach, zaczyna wykonywać dla kobiety pierwsze misje, w których najczęściej naraża swoje życie. Oboje obrabowali bank czy też zakład bukmacherski. W pewnym momencie, Catalina poznaje innego chłopaka, Claude'a, z którym w razie przegrania terenowego wyścigu z CJ-em, wyjedzie do Liberty City. Główny bohater owej odsłony nie miał problemów z dojechaniem na pierwszym miejscu. Po przybyciu do Liberty City, Catalina wraz ze swoją nową miłością, wkracza w szeregi Kartelu Kolumbijskiego, który udzielił jej środki pozwalające na kolejne rabunki. Kobieta po przemyśleniach postanowiła pozostawić swojego kochanka, Claude'a, unieszkodliwiając go i pozostawiając na pastwę policji. Została bossem kartelu, a jej serce skradł kolejny mężczyzna - tym razem Miguel. Miarka w końcu się jednak przebrała - Claude zabija po pewnym czasie Catalinę w jej wilii.

5. Mary-Ann Quinn

Mary-Ann Quinn nie każdy może znać - owa postać pojawiła się w najnowszej odsłonie kultowej serii w misjach pobocznych. Kobieta jest triatlonistką, która uwielbia sport - warto zaznaczyć, że bardzo łatwo ją zdenerwować - przekonali się o tym na pewno Michael, Franklin oraz Trevor, główni bohaterzy Grand Theft Auto 5. Mary-Ann daje Michaelowi szatański wycisk - oboje muszą przebiegnąć długi dystans - jeśli jej rywal oszukiwał, po przekroczeniu mety kobieta wpadnie w szał. Trevor w pewnym momencie jest świadkiem kłótni pomiędzy Mary-Ann a jej chłopakiem. Nieobliczalny mężczyzna nie pozwala chłopakowi podnosić głosu na swoją dziewczynę - Trevor zaczyna go lać, po czym puszcza oczko w kierunku Mary-Ann. Kobieta najpierw chce sprawdzić jego możliwości fizyczne w wyścigu na rowerach. Z kolei, największego wycisku doświadczył Franklin, który musi podjąć się triathlonu. Po każdych przegranych przez Mary-Ann "zawodach", kobieta wpada w nerwicę i sprawia wrażenie chorej psychicznie.

4. Eddie Low

Eddie Low pojawia się w GTA 4 - chłopak od młodych lat miał wiele problemów - w wieku szkolnym, jego ojciec kazał mu ubierać się jak dziewczyna. Eddie musiał wdziewać na siebie sukienki, malować się i zapuszczać włosy, a wszystkie te aspekty budziły jeszcze większe pożądanie u chorego psychicznie ojca, który molestował seksualnie swojego syna. W późniejszym czasie, matka przyłapała chłopca na masturbowaniu się w wieku dziewięciu lat, przez co musiał spędzić noc w budzie dla psów. W zemście, Eddie zabił swoją matkę wkładając jej głowę w piasek - policja po przesłuchaniu świadków oraz rodziny postanowiła odpuścić chłopakowi, któremu psychika zaczęła powoli siadać. Parę lat potem został aresztowany za obnażanie się w parku. Po wyjściu z więzienia, główny bohater GTA 4 może go spotkać i rozpocząć konwersację, czego na pewno po chwili zaczął żałować. Eddie zaczął zadawać niezręczne pytania, takie jak: "Czy zwierzęta mogą się masturbować?". W późniejszym czasie mogliśmy spotkać jeszcze kilkukrotnie owego psychola, który podczas jednej rozmowy postanawia nas zabić - Niko w porę reaguje i zabija mężczyznę.

3. Jeffrey "OG Loc" Cross

Marzeniem młodego chłopaka było zostanie raperem, a przy tym gangsterem, z którym każdy miałby się liczyć. Jak jednak pamiętają gracze GTA San Andreas, największymi przestępstwami OG Loca były malutkie kradzieże, mandaty czy też niszczenie mienia - do groźniejszych przestępstw mężczyzna się nie nadawał. W pewnym momencie, OG Loc popełnia duży błąd, który kosztuje go wycieczkę do więzienia - trafił do celi w której przebywa Freddy, złodziej, który w późniejszym czasie okrada go ze swoich autorskich rymów. Po wyjściu z więzienia, młody "raper" prosi CJ-a, Sweeta, Big Smoke'a oraz Rydera o pomoc w schwytaniu swojego byłego kolegi. Złapanie Freddy'ego nie należało do najłatwiejszych zadań - musieliśmy jeździć po trudnych terenach oraz wąskich uliczkach na motocyklu wraz ze swoim kompanem, któremu buzia się nie zamykała. OG Loc krzyczał i motywował nas do złapania byłego kumpla z celi. Po odzyskaniu rymów, OG Loc zleca nam kradzież sprzętów popularnego rapera, Madd Dogga, a po zrealizowaniu głównego celu, wschodząca gwiazda zaczyna nagrywać swoje pierwsze kawałki - na swojego menadżera awansował Big Smoke'a. 

2. Ricardo Diaz

Diaza poznajemy w GTA Vice City Stories - główny bohater odsłony, Victor Vance, poznaje gangstera w nocnym klubie, który to z nerwów zaczyna niszczyć swoje cenne przedmioty. Nasza postać, w celu zarobieniu dodatkowych pieniędzy, zaczyna realizować ryzykowne zadania dla Diaza - zaczynamy kraść czy też niszczyć wartościowe rzeczy, z których mogą skorzystać członkowie innych gangów - Vance kradnie nawet pilnie strzeżony wojskowy helikopter wyposażony w ostrą amunicję - za jego pomocą niszczy budynek, w którym ukrywają się groźni bracia Mendezowie. Ricardo Diaz był usatysfakcjonowany tym, że Victor Vance słucha jego poleceń - kolumbijski gangster nie musiał wykonywać brudnej roboty. W końcu miarka się przebrała i główny bohater owej odsłony serii zrezygnował z pracy dla niebezpiecznego mężczyzny, który nie był z tego powodu zadowolony. Po odejściu Victora, Diaz nadal szantażuje i wykańcza innych ludzi, którzy mogą mu w przyszłości zagrozić. Ricardo Diaz w późniejszym czasie dopuścił się również przerwania narkotykowej transakcji pomiędzy Victorem Vancem oraz Tommym Vercettim a klientami głównego bohatera GTA Vice City. Vercetti poniósł ogromne straty finansowe i musiał być świadkiem śmierci swojego przyjaciela - Victora. W zemście, zabija Ricardo Diaza w jego osobistej willi.

1. Trevor Philips

Trevora raczej nikomu nie trzeba przedstawiać - jest to, według większości fanów GTA, najniebezpieczniejsza grywalna postać w kultowej serii. Przed wydarzeniami z gry, Trevor Philips był pilotem wojskowym, ale zwolniono go ze służby i zabroniono latać samolotami po wykonaniu przez psychologów testów, które wykazały, że mężczyzna jest chory psychicznie. Trevora po raz pierwszy możemy zauważyć po udanym napadzie na sklep jubilerski wykonanym przez Franklina oraz Michaela - zaprosił sobie do przyczepy dziewczynę Johnny'ego Klebitza, a dalszą część owej historii powinniście już znać, o ile graliście w grę lub przeczytaliście tekst. Kanadyjczyk, po dowiedzeniu się, że jego przyjaciel żyje, zaczyna szaleć i znęcać się nad swoimi dwoma najlepszymi "przyjacielami" - Wadem oraz Ronem. Ten pierwszy panicznie się go boi, ale jest mu w pełni oddany. W międzyczasie, kiedy Wade szuka miejsca, w którym znajduje się Michael, Trevor podpala farmę braci O'Neil oraz zabija wszystkich członków gangu motocyklowego o nazwie Lost. W późniejszym czasie, udaje się do Floyda, kuzyna Wade'a, z którym planuje niebezpieczny napad. W pewnym momencie, Trevor wpada w szał i zabija Floyda oraz jego dziewczynę, Derbę - bohater GTA 5 wychodzi z domu cały we krwi, co może świadczyć o akcie kanibalizmu - dla przypomnienia, Trevor jest najprawdopodobniej kanibalem, ponieważ podczas jednego z głównych zadań odgrzewa w mikrofalówce obrzydliwy posiłek i podaje go swojemu koledze, który odmawia zjedzenia ludzkiego gulasza.

Tagi: bohaterzy z gta Grand Theft Auto V postacie rockstar Rockstar North Zwariowane postacie