Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.01.2020 10:50
20th Century Fox zamknięte
1595V

Disney przemianowuje 20th Century Fox. Bezwzględna decyzja studia zapadła

Znane studio 20th Century Fox, za sprawą decyzji Disneya, zmienia swoją nazwę na 20th Century Studios. Charakterystyczny "Lis" znika z nazwy. 

Bardzo popularnej i kojarzone logo "20th Century Fox" funkcjonowało w kinematografii przez blisko sto lat. Gdy filmowe oddziały studia przejął Disney, Bog Iger zapewniał, że pomimo tego, nazwa oraz kultowy wstęp do produkcji zostaną zachowane

Jak jednak dowiadujemy się z informacji, które wypłynęły w nocy, na najwyższych szczeblach władzy wielkiego koncernu zapadły decyzje, wypadające nieco odmiennie, względem tego, co mówił CEO w marcu ubiegłego roku. Disney zdecydował, że zmieni nazwy nabytych wytwórni oraz ich logotypy. 

Przemodelowanie dotyczyć ma słowa "Fox", które od zawsze było ikonicznym elementem całości. Od teraz "20th Century Fox" nazywane będzie "20th Century Studios", a "Fox Searchlight Pictures" - "Searchlight Pictures". Choć zmiana jest z gatunku tych kosmetycznych, to jednak stanowi swoisty renesans. Logo i popularna melodia rozpoczynały przecież takie produkcje jak: "Avatar", "Titanic", "Star Wars: Nowa Nadzieja" i "Kevin sam w Domu".

Warto zaznaczyć, że bez zmian pozostają na ten moment dwa telewizyjne oddziały: "20th Century Fox Television" oraz "Fox 21 Television Studios". Należy się jednak spodziewać, że i one zostaną nieco przerobione. Mówi się, że powodem jest brak wspólnego mianownika między stronami negocjującymi. 

Ciekawe recenzje filmowe z ostatnich tygodni:

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/disney-dropping-fox-20th-century-studios-1203470349/

Tagi: 20th century fox 20th Century Studios Disney Searchlight