Iza Łęcka Iza Łęcka 16.01.2020 08:51
Xiaomi MI MIX Alpha
1921V

Xiaomi MI MIX Alpha wygląda imponująco. Smartfon za 11 tysięcy w akcji

Xiaomi MI MIX Alpha prezentuje futurystyczny smartfon, który zgarnia pozytywne opinie za swoją konstrukcję. Producent zapewnił ekran znajdujący się na czterech ścianach urządzenia, co prezentuje się bardzo dobrze – w ciekawy sposób zostały wykorzystane wszystkie ekrany sprzętu.

Xiaomi MI MIX Alpha od pierwszej zapowiedzi intryguje wielu fanów elektroniki. Chiński producent zaskoczył prezentując niespotykaną jak dotąd bryłę. Smartfon posiada ekran Surround Display, który znajduje się na czterech ścinach – jedynie czarna belka na aparaty nie jest wyświetlaczem. Urządzenie wygląda futurystycznie i choć jest to propozycja dla bogatych klientów (według dzisiejszego przelicznika cena wynosi około 11 014 zł), to podobno nie brakuje chętnych, którzy chcą zainwestować takie pieniądze w sprzęt.

Xiaomi chętnie promuje telefon, więc możemy dzisiaj spojrzeć na dokładne działanie wszystkich ekranów oraz poszczególnych funkcji. Nieźle wygląda opływowy ekran, ale czy faktycznie będzie to oczekiwana rewolucja, która z czasem będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością?

Xiaomi MI MIX Alpha został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus z GPU Adreno 640 oraz 12 GB pamięci RAM (LPDDR4x). Dane zapiszemy na 512GB, a zdjęcia wykonamy za pomocą trzech obiektywów: 108 Mpix f/1.69 + 20 Mpix f/2.2 + 12 Mpix f/2.0 z diodą LED. Xiaomi nie wyposażyło takiej konstrukcji w specjalnie dużą baterię – akumulator to zaledwie 4050 mAh.

Na naszym portalu przeczytacie także o innych smartfonach:

Źródło: YouTube.com

Tagi: prezentacja Xiaomi Xiaomi MI MIX Alpha