Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2020 15:02
W lesie dziś nie zaśnie nikt
1456V

W lesie dziś nie zaśnie nikt na nowej zajawce. Polski slasher otrzymał plakat

Polscy twórcy nie mogą pochwalić się uznanymi na całym świecie horrorami i pewnie „W lesie dziś nie zaśnie nikt” nie trafi do tego grona. Film może się jednak okazać przyjemnym slasherem, który zostanie doceniony przez fanów gatunku.

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to polski horror (slasher), który nawiedzi polskie kina już w marcu – będzie to jeden z nielicznych filmów tego gatunku z Polski, więc pewnie znajdą się chętni na zapoznanie się z najnowszymi materiałami.

Akcja produkcji zapowiada się standardowo – grupa uzależnionych od technologii nastolatków trafia na „obóz offline”, podczas którego ma podziwiać krzaczki i drzewka. Sytuacja jednak dość szybko wymknie się spod kontroli, ponieważ organizatorzy i uczestnicy wydarzenia zobaczą coś „czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu”. Podobnie jak w innych opowieściach tego typu – to właśnie śmiertelne niebezpieczeństwo otworzy bohaterom oczy i pozwoli poznać prawdziwą przyjaźń, miłość i poświęcenie.

Tak o filmie wypowiedział się reżyser Bartosz M. Kowalski:

„Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju.”

W filmie zagrają między innymi.: Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Michał Lupa, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Mirosław Zbrojewicz, Gabriela Muskała, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko. Muzykę do filmu komponuje Jimek. Za produkcję odpowiada największy dom produkcyjny w Polsce – Akson Studio („Katyń”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Atak paniki”, „Miasto 44”). Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

w lesie dziś nie zaśnie nikt plakat

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: YouTube.com

Tagi: film plakat teaser trailer W lesie dziś nie zaśnie nikt