Iza Łęcka Iza Łęcka 10.01.2020 10:00
Resident Evil 3 Nemesis
3320V

Resident Evil 3 bez wielu zakończeń. Nemesis został stworzony w rzeczywistości, by przenieść go do gry

Resident Evil 3 znajduje się na ostatniej prostej. Capcom finalizuje prace nad grą, dlatego też deweloperzy chętnie zdradzają nowe szczegóły dotyczące produkcji – gracze mogą liczyć na przeraźliwie dokładnego i przebiegłego Nemesisa.

W najnowszym numerze PlayStation Official Magazine UK pojawił się artykuł zdradzający nowe informacje o Resident Evil 3 (2020). Capcom potwierdził, że gra nie otrzyma wielu zakończeń oraz mechanizmu wyboru akcji, który pozwalał w kilku miejscach podjąć decyzję, a jej konsekwencje wpływały na ostatnie sceny. Twórcy zrezygnowali także z trybu Mercenaries – zastąpiono go Resident Evil Resistance.

Deweloperzy zajęli się znaczącym ulepszeniem Nemesisa – do jego stworzenia wykorzystano ulepszoną sztuczną inteligencję Tyranta z Resident Evil 2 (2019), Szczególny nacisk położono również na prezentację kreatury. Zespół chcąc idealnie odwzorować potwora stworzył jego prawdziwy model. Bestia odwzorowana w rzeczywistości została następnie zeskanowana za pomocą fotogrametrii.

W Resident Evil 3 nie trafimy do otwartego świata, ale lokacje będą bardziej otwarte względem pierwowzoru – studio pozwoli nam biegać po ulicach, sklepach, stacji benzynowej, biurze prasowym czy też szpitalu. Ze względu na rozbudowanie terenów, istotnym elementem w grze będzie dźwięk – gracze muszą na nim polegać, by przewidzieć niebezpieczeństwo czyhające za rogiem.

Twórcy przygotowali już ponad 90% Resident Evil 3, gra więc nie zaliczy opóźnienia.

Do przeczytania polecamy także:

Źródło: https://www.resetera.com/threads/new-resident-evil-3-remake-details-from-opm-uk-no-mercenaries-nemesis-ai-more.163879/

Tagi: Capcom Resident Evil 3 (2020)