Iza Łęcka Iza Łęcka 06.01.2020 09:58
hulk avengers
1725V

Hulk otrzyma kolejny solowy film? MCU odzyskuje prawa do postaci

Pomimo ogromnej popularności filmów Marvela, fani Hulka nie doczekali się zbyt wielu filmów o tym herosie. Możliwe jednak, że ta kwestia ulegnie zmianie – Disney bowiem mógł odzyskać prawa do dwóch ważnych postaci MCU.

Film „Hulk” zadebiutował w 2003 roku zgarniając ponad 245 milionów dolarów w box office. Drugiego filmu będącego rebootem - „Incredible Hulk” doczekaliśmy się już 5 lat później, a jego wyniki można ocenić bardzo podobnie: w box office produkcja zarobiła ponad 263 milionów dolarów. W następnych latach widzowie niejednokrotnie spotykali Bruce'a Bannera, który należąc do Avengersów, chronił świat przed wieloma niebezpieczeństwami.

Zgodnie z najnowszymi, choć jeszcze nie potwierdzonymi oficjalnie, informacjami MCU odzyskało prawa do Hulka oraz Namora. Wcześniej to Universal posiadał prawa do prezentowania solowych przygód zielonego superbohatera, mając jednocześnie możliwość blokowania pojawiania się tej postaci w innych filmach. Dotychczas korporacja Myszki Miki mogła wykorzystywać Hulka jako jedną z postaci w filmie czy serialu, z czego twórcy niejednokrotnie korzystali w wielu produkcjach Marvela.

Skoro więc Disney odzyskał prawa do tych postaci, bardzo możliwe, że za jakiś czas poznamy kolejne przygody Hulka w jego filmie. Już jakiś czas temu Kevin Feige spotkał się z Markiem Ruffalo, który miał przedstawić swoje pomysły na dalsze losy tej postaci. Na bazie ogromnej popularności marvelowskich filmów i ciągle rozwijnych kolelnych faz MCU wydaje się to jak najbardziej uzasadnione.

Oglądalibyście najnowszy film z Hulkiem w roli głównej?

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://mcucosmic.com/2020/01/04/rumor-marvel-studios-may-have-gained-full-control-of-the-hulk-and-namor/

Tagi: hulk hulk film kevin feige mcu