Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.01.2020 14:23
gollum
1858V

The Lord of the Rings: Gollum z pierwszymi konkretami. Gra na PS5 i nowego Xboksa skupi się na fabule

Deweloperzy odpowiadający za The Lord of the Rings: Gollum wypowiedzieli się na temat swojej produkcji w najnowszym numerze magazynu Edge.

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że The Lord of the Rings: Gollum to kolejna produkcja zmierzająca na nowe urządzenia od Microsoftu oraz Sony - Xboksa nowej generacji oraz PlayStation 5. 

W najnowszym numerze magazynu Edge, studio odpowiedzialne za tytuł, Daedelic Entertainment opowiedziało trochę o swojej grze opartej na powieściach Władca Pierścieni napisanych przez zasłużonego pisarza J.R.R. Tolkiena. Starszy producent, Kai Fiebig oznajmił, że Daedalic Entertainment chce przedstawić historię ewolucji głównego bohatera:

Nie chcemy nie podobać się ludziom, którzy widzieli tylko filmy. Ale w skrócie, nie będzie wyglądał jak Andy Serkis. Zaczęliśmy od osoby, którą był, a następnie go ewoluowaliśmy. Widać, że kiedyś było to coś podobnego do istoty ludzkiej, zanim Pierścień go zepsuł. Mamy więcej możliwości opowiadania historii niż filmy, a dla nas bardzo ważne będzie pokazanie emocji. Wykreujemy kogoś, kogo będziesz mógł pokochać, a z drugiej strony kogoś, kogo naprawdę możesz się bać. W niektórych momentach będziesz się go bać, mówię serio!.

Projektant gry, Martin Wilkes wyjaśnił, że gra będzie obfita w nowe mechaniki, które nie były dostępne w obecnie wydanych grach na rynek - next-genowe sprzęty od Sony oraz Microsoftu mają zapewnić odpowiednią moc do nowych rozwiązań. Co więcej, główny bohater ma mówić bardzo często do samego siebie, dzięki czemu deweloperzy udzielą nam potrzebnych wskazówek podczas różnych etapów rozgrywki. 

Gra ma zostać podzielona na rozdziały, a w każdym z nich będziemy musieli podjąć po kilka decyzji - produkcja będzie posiadać zapewne kilka zakończeń, których zdobycie będzie zależne od podjętych przez nas wyborów przez całą grę. Na The Lord of the Rings: Gollum będziemy musieli poczekać do 2021 roku - tytuł ukaże się na wspomnianych powyżej next-genowych urządzeniach oraz komputerach osobistych.

Warto zajrzeć na:

Źródło: wccftech.com

Tagi: LEGO The Lord of the Rings Traveller’s Tales Games Warner Bros.