Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2020 18:19
Rune 2
375V

Rune 2 porzucone przez byłe Human Head Studios. Wydawca obiecuje naprawę gry

Rune 2 zostało wydane w ubiegłym roku w obliczu małego skandalu, który wychodzi na światło dzienne dopiero po wstępnej batalii sądowej. Okazuje się, że Human Head Studios nie było szczere z fanami i blokowało rozwój produkcji.

Rune 2 zostało przygotowane przez Human Head Studios oraz wydane przez Ragnarok Game, jednak już dzień po opublikowaniu produkcji na Epic Games Store, twórcy ogłosili zamknięcie studia, by jednocześnie cały zespół dołączył do nowego zespołu Bethesdy. Twórcy tłumaczyli, że musieli tak postąpić z powodu problemów finansowych, jednak innego zdania jest Ragnarok Game.

Wydawca podkreślił, że był „zszokowany” wiadomością dotyczącą zmian w Human Head Studios – firma nie została ostrzeżona, że deweloperzy porzucą projekt w „jego najbardziej przełomowym momencie”. Ragnarok Game uważa nawet, że autorzy ukrywali zamiary dotyczące przejścia do Bethesdy, a później wstrzymywali prace nad Rune 2.

Sytuacja nie spodobała się przedstawicielom Ragnarok Game, którzy wytoczyli wniosek prawny i dopiero za jego sprawą otrzymali dysk z kodem źródłowym Rune 2. Teraz specjaliści mają sprawdzić, czy jest to na pewno cała gra i następnie zatrudnieni deweloperzy zajmą się przygotowaniem aktualizacji. Zespół chce jak najszybciej wyeliminować błędy oraz poprawić optymalizację.

Więcej o Rune 2 przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://gamasutra.com/view/news/356262/Ragnarok_acquires_Rune_II_source_code_and_assets_following_legal_complaint.php

Tagi: Human Head Studios Ragnarok Game Rune II