Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2020 19:15
skyrim
1296V

Sony przejmie ZeniMax? Pewnie nie, ale fani wierzą w ekskluzywność gier Bethesdy dla PS5

Od kilku miesięcy krąży w Sieci plotka, według której Sony jest zainteresowane kupieniem ZeniMax Media. W ostatnich dniach doniesienia powróciły i są powielane przez różne serwisy. Trudno uwierzyć w taki obrót sytuacji, jednak gdyby umowa została podpisana – to wszystkie gry Bethesdy mogłby trafić wyłącznie na PS5.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jest to wyłącznie plotka, w którą trudno uwierzyć, jednak od kilku godzin informacją dzielą się serwisy z całego świata, więc warto przyjrzeć się tym doniesieniom. Według jednego z informatorów – Sony od kilku miesięcy dogaduje umowę, by przejąć całe Zenimax Media.

Warto na pewno już tutaj wyjaśnić, że do Zenimax należą między innymi: Bethesda (Fallout), id Software (DOOM), Arkane Studios (Dishonored), Tango Gameworks (The Evil Within) oraz MachineGames (Wolfenstein). Transakcja ma być już podobno dogadana i zakończona w lutym. Donosiciel jest nawet przekonany, że Bethesda zrezygnowała z prac nad Starfield, ponieważ chce skupić się wyłącznie na The Elder Scrolls 6 – premiera ma odbyć się w 2022 roku. Zdaniem kolejnej osoby – negocjacje miały sprawić, że opóźniono premiery Doom Eternal oraz dodatku Fallout 76: Wastelanders.

Trudno uwierzyć w taki obrót sytuacji, bo choć Bethesda zaliczyła ostatnio kilka wpadek, to jednak korporacja wciąż może liczyć na takie IP jak właśnie DOOM oraz Wolfenstein, które cieszą się dobrymi wynikami. Mimo wszystko warto pamiętać, że Sony wciąż szuka kolejne zespołów i Japończycy chcą przejmować nowe studia.

W Sieci oczywiście nie brakuje pozytywnych głosów, według których taki ruch pozwoli Sony zdominować nową generacje, jednak pamiętajcie – jest to wyłącznie plotka...

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić informacje o PlayStation 5:

Źródło: https://www.pcgames.de/Sony-Firma-15716/News/zenimax-bethesda-kauf-1340340

Tagi: Bethesda plotka Sony ZeniMax Media