Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.12.2019 20:30
GTA 5
1730V

Zamieszki pomiędzy Hongkongiem a Chinami przeniesione do GTA Online

Protenstanci z Hongkongu zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie z rządu w grze Grand Theft Auto 5. Trwają krwawe zamieszki na serwerach.

Gracze z Hongkongu postanowili rozegrać swój spór z Chinami w sieciowych potyczkach w grze Grand Theft Auto V. Po wydaniu najnowszej aktualizacji Diamond Casino Hest przez studio Rockstar Games, osoby protestujące pomiędzy sobą ustaliły swój strój i ogłosiły swoje zamiary na LIHKG - Hongkongowej wersji popularnego portalu Reddit. 

Każdy chętny na udział w wirtualnych wyprawach jest zobowiązany zakupić i założyć żółty kask ochronny, bojową kamizelkę, a co najważniejsze, maskę przeciwgazową. Taki ubiór ma przypominać o wyglądzie protestujących w Hongkongu. Obecnie, serwery Rockstara są pozajmowane przez chińskich graczy niszczących ulice Los Santos - osoby protestujące walczą z policją i niszczą stacje metra za pomocą łatwopalnych materiałów wybuchowych.

Kilkadziesiąt godzin temu rozegrała się akcja na ogromną skalę, podczas której protestanci walczyli z innymi graczami - epicka bitwa skończyła się zwycięstwem Chińczyków, których było o wiele wiele więcej.

GTA 5 nie zostało zatwierdzone w Chinach przez wiele czynników - mimo to, produkcja jest dostępna na Steamie, a do jej uzyskania wystarczy tylko parę kliknięć. Rockstar Games zostało poproszone przez kilka portali o komentarz w tej sprawie, ale na razie żaden serwis nie uzyskał odpowiedzi.

Warto przeczytać:

Źródło: BBC

Tagi: Grand Theft Auto V rockstar Rockstar North