Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.12.2019 19:30
GeForce RTX
7249V

RTX 2080 jest mocniejszy niż karty graficzne w PS5 i Xbox

Prezes Nvidii podczas prezentacji na wydarzeniu GTC China 2019 oznajmił, że jedna z jego topowych kart graficznych jest wydajniejsza niż te, które będą włożone do bebechów do PS5 i Xbox.

Jensen Hung, prezes Nvidii, podczas prezentacji na wydarzeniu GTC China 2019 oznajmił, że ich jedna z najmocniejszych kart na rynku, RTX 2080, będzie dużo mocniejsza od karty graficznej dostępnej dla nadchodzących sprzętów od Sony oraz Microsoftu. 

Dyrektor "zielonych" poprzez swój slajd mówi nam, że GeForce RTX 2080 ma większą moc niż to, co zaoferuje nam PS5 oraz Xbox - istnieje również możliwość, że Hung porównuje ową konsolę do gorszej wersji Xboksa z dopiskiem Lockhart, która jak wiemy ma pojawić się na rynku w podobnym czasie co mocniejsza wersja. Możemy tylko spekulować o jaką konsolę chodziło dyrektorowi firmy.

Trzeba zaznaczyć, że RTX 2080 jest na rynku już półtora roku, a nadchodzące konsole pojawią się dopiero za rok. Musimy jednak patrzeć tutaj również na kwestie finansowe - koszt konsoli wyniesie zapewne w okolicach od 2 do 3 tysięcy złotych, czyli prawie tyle samo co jedna mocna karta graficzna do komputera osobistego. 

Nvidia na pewno nie będzie promowała PS5 oraz Xboksa - jak wiemy, w obu sprzętach zawitają karty graficzne od AMD, czyli od głównego rywala Nvidii. "Zieloni" będą robić wszystko, aby potencjalni kupcy zdecydowali się na kupno PC z ich podzespołem.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dsogaming.com

Tagi: nvidia PS5 rtx 2080 Xbox