Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.12.2019 17:20
Detroit: Become Human
1632V

Detroit: Become Human na PC chwalone przez recenzentów i krytykowane przez graczy

Detroit: Become Human z pozytywnymi recenzjami od krytyków - gracze nie zgadzają się z opinią recenzentów i krytykują produkcję.

Najnowsza produkcja od francuskiego studia Quantic Dream zadebiutowała pierwotnie na konsolach PlayStation 4. Gracze musieli poczekać półtora roku, abyDetroit: Become Human trafił na komputery osobiste. Czy się opłacało? 

Krytycy, którym przyszło recenzować grę, chwalą produkcję w wielu aspektach. Według nich, narracja została poprowadzona idealnie, gracze mogą poczuć kontrolę nad produkcją ze względu na podejmowane decyzje, których konsekwencje są odczuwalne na każdym kroku, kwestia oprawy graficznej stoi na wysokim poziomie, a sekwencje QTE zostały idealnie zaprogramowane z myślą o klawiaturach i myszkach. Krytycy nie mówią nic złego o optymalizacji ani o topornym sterowaniu.

Inaczej wygląda sprawa z graczami, którzy posiadają Detroit: Become Human w wersji na PC. Na serwisie Metacritic widnieje w chwili obecnej więcej ocen negatywnych, aniżeli pozytywnych. Co więcej, oceny negatywne są uzasadnione, więc nie możemy tutaj mówić o robieniu komuś na złość. Według graczy, wymagania sprzętowe są wyssane z palca, ponieważ zwykły komputer z dosyć dobrymi podzespołami nie radzi sobie z produkcją nawet na najniższych ustawieniach. Według społeczności, zawodzi również optymalizacja, przez którą na wysoko budżetowych sprzętach klatki strasznie spadają. Kolejnym ogromnym problemem portu są częste crashe, które bez podania przyczyny wyrzucają graczy do pulpitu i automatycznie wyłączają grę.

Gracie w Detroit: Become Human na PC? Jeśli tak, podzielcie się pierwszymi wrażeniami w komentarzu.

 

Warto przeczytać:

Tagi: Detroit: Become Human Quantic Dream Sony Interactive Entertainment