Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2019 17:12
Half-Life: Alyx
1154V

Half-Life Alyx zapewni oczekiwaną rewolucję? Gameplay z nowej gry Valve

Valve wraca do tworzenia dużych gier i na dobry początek gracze zapoznają się Half-Life Alyx. Produkcja będzie dostępna już w kwietniu przyszłego roku i w końcu możemy spojrzeć na gameplay. To nadal nie jest idealna prezentacja, ale pokazuje jakość nowego Half-Life.

Od wielu lat czekamy na powrót marki Half-Life i Valve doskonale zdaje sobie sprawę z dużych oczekiwań fanów. Studio mimo to nie zdecydowało się na kontynuowanie wydarzeń, a zamiast tego otrzymamy opowieść umiejscowioną pomiędzy pierwszą a drugą częścią, która w dodatku zaoferuje rozgrywkę przeznaczoną na gogle VR.

Jest to ryzykowny ruch, który może sprawić, że cała seria trafi do lodówki na kolejne lata. Valve jest jednak bardzo pewne swego – od premiery Half-Life: Alyx będzie wspierał szereg gogli VR z komputerów osobistych, a w przyszłości może pojawić się także wersja na PlayStation VR.

Twórcy nie zamierzają czekać i już pokazują rozgrywkę – Adam Savage miał okazję sprawdzić produkcję na ośmiu różnych zestawach VR. Nie otrzymujemy tutaj bezpośredniego zapisu, ale nawet w tej sytuacji zobaczycie sporo fragmentów z gry.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay Half-Life: Alyx Valve Valve Corporation