Iza Łęcka Iza Łęcka 20.12.2019 12:39
LEGO BATMAN
539V

Filmy LEGO nie będą już opracowywane przez Warner Bros

Warner Bros. zrezygnowało z przygotowywania kolejnych filmów z uniwersum LEGO. Po ostatniej porażce związanej z premierą „LEGO Przygoda 2”, nie zdecydowano się przedłużyć praw do marki. Inna firma zajmie się historiami osadzonymi w klockowych światach.

Filmy z serii LEGO przynajmniej na papierze cieszą się dużą popularnością. Widzowie wyczekują na informacje oraz zwiastuny, ale już tak chętnie nie podążają na kinowe seanse. Wyniki w box office nie nalezą do zadowalających. Tylko „LEGO Przygoda” z 2014 roku okazała się olbrzymim sukcesem (468 mln dolarów przy budżecie 60 mln), jednak każda kolejna historia notowała coraz to gorsze rezultaty – „LEGO Batman” (312 mln), „LEGO Ninjago Film” (123 mln), a czarę goryczy przelała ostatnia animacja „LEGO Przygoda 2”, która wygenerowała zaledwie 191,3 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 100 mln.

The Hollywood Reporter podkreśla, że Warner Bros. zrezygnowało z przygotowywania kolejnych wysokobudżetowych animacji z serii LEGO. Korporacja nie zdecydowała się na przedłużenie licencji, która obecnie jest dostępna do wykupienia – Universal Pictures jest zainteresowane pracą nad uniwersum, ale nadal nie otrzymaliśmy oficjalnych decyzji.

Jeżeli włodarze Universal zdecydowaliby się na przejęcie praw, kolejne filmy będą musiały opierać się na markach wytwórni – między innymi „Szybkich i Wściekłych” lub „Jurassic Park”, ale nie spotkamy już w tych historiach Batmana.

Musimy jednak wiedzieć, że Warner Bros. pracuje jeszcze nad dwiema animacjami – „The Billion Brick Race” oraz „LEGO Batman 2” mają trafić na rynek w kolejnych latach. Pomimo trwających projektów, najwyraźniej dalsze plany wytwórni nie są już związane z serią LEGO.

Na serwisie sprawdźcie także nasze recenzje:

Źródło: https://www.comingsoon.net/movies/news/1115815-lego-movie-rights-go-from-warner-bros-to-universal-pictures

Tagi: animacje filmy LEGO lego batman lego film warner bros