Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2019 21:38
Rainbow Six: Siege
953V

Rainbow Six Siege potrzebuje nowej wizji. Ubisoft zmienia zespół deweloperów

Tylko kwestią czasu jest zapowiedź Rainbow Six Siege na nową generację. Ubisoft na rok przed debiutem nowych konsol, zmienia główny zespół odpowiedzialny za cenioną i wciąż bardzo popularną strzelankę. Jest to bardzo nietypowy ruch.

Ubisoft nie zamierza zrezygnować z Rainbow Six Siege, ale korporacja postanowiła odświeżyć zespół, który od czterech lat rozwijał grę. Xavier Marquis (dyrektor kreatywny), Alexandre Remy (dyrektor marki) i inni członkowie zespołu nie odchodzą od Ubisoftu, ale zostaną przesunięci do innego projektu. Bardzo możliwe, że specjaliści są potrzebni, by rozpocząć nowe IP lub po prostu pracować nad kolejnym tytułem.

Nie oznacza to, że Rainbow Six Siege zostanie pogrzebany. Zupełnie nowa ekipa zajmie się przygotowaniem nowych zawartości i jej szefem został Leroy Athanassoff (główny projektant w For Honor). Sytuacja jest o tyle interesująca, że deweloperzy chcą rozbudować markę:

„Zaczniemy rozszerzać „uniwersum gry”. Jeśli spojrzymy na doświadczenia graczy, musimy przestać myśleć o ekskluzywnych funkcjach, a zamiast tego zacząć wdrażać opcje integracyjne. Chodzi mi o to, że musimy dostarczać treści, które będą miały wpływ na każdego gracza i całą społeczność"

Jak widać nowy szef ma konkretne plany, które pewnie zostaną w ciekawy sposób zrealizowane. Na deser otrzymaliśmy serię nowych materiałów prezentujących kolekcję Nighthaven.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o grze:

Źródło: https://www.pcgamer.com/rainbow-six-sieges-core-dev-team-is-moving-on

Tagi: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Ubisoft Ubisoft Montreal