Twórcy God of War świętują 20-lecie powstania. Kratosa mogła zastąpić córka

News
2787V
Twórcy God of War świętują 20-lecie powstania. Kratosa mogła zastąpić córka
Wojciech Gruszczyk | 19.12.2019, 21:17

Santa Monica Studio pracuje już podobno nad God of War 2 przygotowane z myślą o PS5, jednak deweloperzy nie zapominają o ważnym dla siebie dniu. Twórcy podsumowują ostatnie 20 lat za pomocą grafik koncepcyjnych.

Santa Monica Studio zostało założone w 1999 roku i choć twórcy na początku opracowali Kinetica, to jednak w kolejnych latach stale pracowali nad kolejnymi odsłonami serii God of War – pierwsza część zadebiutowała w 2005 roku (PS2, PS3, PSVita), druga w 2007 roku (PS2, PS3, PSVita), trzecia w 2010 roku (PS3, PS4), następnie otrzymaliśmy spin-off z podtytułem „Wstąpienie” (2013, PS3), by w ubiegłym roku zapoznać się z nowym początkiem dla całej serii.

Twórcy jeszcze oficjalnie nie potwierdzili prac nad kontynuacją, ale już po wydaniu God of War na PlayStation 4 poszukiwali pracowników, którzy mogą rozwijać nową produkcję przepełnioną mitologią oraz bogami. Wydarzenia kończą się także w dość wymowny sposób – podobnie zresztą jak „pierwsza trylogia”.

Teraz jednak deweloperzy znaleźli czas na małe podsumowanie. Opublikowali 14 grafik, które prezentują różne, ważne wydarzenia dla serii, poszczególnych odsłon oraz samych autorów. Studio pokazuje sporo z najnowszej części, ale zdradza także pewne ciekawostki – we „Wstąpieniu” planowano zastąpić Kratosa jego wymyśloną córką.

God of War grafiki 1

God of War grafiki 2

God of War grafiki 3

God of War grafiki 4

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji od serii God of War:

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2019/12/19/santa-monica-studio-celebrates-its-20th-anniversary-with-14-pieces-of-stunning-god-of-war-concept-art/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych