Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.11.2019 09:30
God of War na PC
1359V

God of War na PC? Reżyser gry chciałby takiego obrotu spraw

Cory Barlog, reżyser najnowszej odsłony przygód Kratosa, bardzo chciałby zobaczyć grę w wersji na PC. Niestety, jak sam przyznał, nie ma mocy sprawczej, niczym Hideo Kojima. 

God of War (2018) to bez dwóch zdań jeden z największych hitów ubiegłego roku. Grę będziemy wspominać jeszcze przez wiele lat za to, jak świetną przygodę oferowała. Dla wielu największym jej minusem jest fakt wyłączności dla PlayStation 4. 

Podobnego zdania zdaje się reżyser, który odpowiadał za jej stworzenie, Cory Barlog. Przy okazji ogłoszenia nadejścia Death Stranding na PC, fani tłumnie zaczęli dopytywać go na Twitterze, o możliwość przeniesienia także przygód Kratosa. Odpowiedź była wymowna:

Wiecie, że bardzo tego chcę. Niemniej jednak, niestety, taka decyzja wykracza daleko poza moje kompetencje. Jak można łatwo dostrzec, nie jestem Kojimą. 

Jak więc widać, twórca myśli podobnie, do wielu fanów, którzy nie posiadają urządzenia od Sony. Granica pomiędzy PC a konsolami zaciera się jednak z roku na rok, więc bardzo możliwe, że już za jakiś czas dostaniemy informacje o tym, iż także lubiany bohater wyląduje na komputerach osobistych. 

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment