Iza Łęcka Iza Łęcka 19.12.2019 12:02
1917 film
941V

1917 na zwiastunie przed premierą. Wojenny film twórcy Spectre i Skyfall

Na samym początku 2020 roku w kinach pojawi się nowy film Sama Mendesa. Twórca „American Beauty”, „Skyfall” i „Spectre” przedstawi widzom historię osadzoną w kulminacyjnym okresie I Wojny Światowej.

„1917” opowie o losach dwóch żołnierzy, którzy w 1917 roku w trakcie I wojny światowej na północy Francji otrzymali bardzo trudne zadanie. Schofield (George MacKay) oraz Blake (Dean-Charles Chapman) mają dostarczyć wiadomość, która ostrzeże przed zasadzką – na ich barkach spocznie życie 1600 żołnierzy, w tym brata głównego bohatera. Młodzi Brytyjczycy narażając swoje życie, muszą przekroczyć granicę wroga i uratować cały batalion.

Za scenariusz odpowiada Sam Mendes, który współpracował z Krysty Wilson-Cairns – scenarzystkę możecie kojarzyć z wysoko ocenianego „Penny Dreadful”. Universal Pictures nie szczędziło środków, przeznaczając na produkcję aż 100 mln dolarów. Pierwsze opinie dotyczące projektu wydają się jednak na tyle pozytywne, że szacuje się spore zainteresowanie wśród widzów i wygenerowanie wysokiego przychodu.

Na początku z „1917” zapoznają się między innymi Brytyjczycy, w Polce premiera odbędzie się 24 stycznia.

Polecamy także nasze recenzje:

Źródło: YouTube.com

Tagi: 1917 film sam mendes trailer zwiastun