Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2019 15:31
Star Wars 9
2169V

Star Wars 9 wielkim hitem? Pozytywne opinie o Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Pierwsi widzowie już zobaczyli „Star Wars 9”. Naszą recenzję przeczytacie na portalu już jutro, jednak warto spojrzeć na pierwsze opinie, które wychwalają „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. W Sieci nie brakuje także słów krytyki.

„Star Wars 9” debiutuje, więc pierwsi widzowie otrzymali szansę zobaczenia filmu. Aktualnie są to krótkie opinie udostępnione na Twitterze przez między innymi gości specjalnych oraz krytyków, jednak ostateczne opinie dziennikarzy zostaną opublikowane jutro. Embargo na teksty spada o 9:01 – już teraz zapraszam czytelników PPE na nasz tekst.

Star Wars 9 – hit czy kit?

W pierwszych opiniach nie brakuje zachwytów nad zakończeniem, to podobno „najbardziej zawiłe Gwiezdne wojny” i film jest dosłownie przeładowany treścią. Nie brakuje głosów, według których autorzy mogliby podzielić wydarzenia na trzy osobne historie:

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie to z pewnością najbardziej zawiłe Gwiezdne Wojny. Jest wiele rzeczy, które mi się podobały, ale w pierwszej połowie jest tak wiele nowych informacji, że wydaje mi się, że film powinien być osobną trylogią.”

„Właśnie skończyłem oglądać Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie i wszystko, co mogę powiedzieć to wow. WOW i WOW. Składa on hołd wszystkim filmom i świetnie kończy tę epicką historię. Fenomenalny pod każdym względem.”

„Będę potrzebował czasu, żeby strawić Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie. Jest tyle zawartości w tym filmie. Ale jego najlepsze momenty są wtedy gdy jest cichy i spokojny.”

Według pierwszych opinii „Star Wars 9” to naprawdę interesująca opowieść, ponieważ od samego początku otrzymujemy mnóstwo informacji, które przedstawiają historię i w pewien sposób autorzy próbują zamknąć przedstawione wątki.

Zanim jednak otworzycie szampany... Nie brakuje także krytycznych głosów, według których „Star Wars 9” powinien zakończyć się zupełnie inaczej:

„Jest dużo dobrego w „Skywalker. Odrodzenie”. Ale jest też dużo rozczarowań. Pewne decyzje nie mają sensu, czasami fan service nie działa, a niektóre detale są pomijane. Jestem załamany,”

Jak będzie ostatecznie? Jeszcze raz zapraszam na naszą recenzję – jutro 9:01.

Polecamy także nasze recenzje:

Źródło: https://ew.com/movies/2019/12/17/star-wars-rise-of-skywalker-first-reactions/

Tagi: gwiezdne wojny Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie star wars 9