Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.12.2019 14:03
Gladiux PS5
5887V

Gladiux ma trafić na PS5. Pierwszy zwiastun z gameplayem!

Acquire już jakiś czas temu zapowiadało, że tworzy zupełnie nowy tytuł na PC i "na konsole" (w wywiadzie czyniono aluzje, że deweloperzy chcą wydać tytuł na PS5). Wreszcie możemy zobaczyć pierwszy gameplay z Gladiuxa!

Studio Starcaster Games nawiązało współpracę z japońską firmą Acquire (autorzy serii Tenchu), by stworzyć Gladiuxa, który prawdopodobnie trafi na PS5. Szef Acquire, który wydaje Gladiux udzielał kilka tygodni temu wywiadu, w którym podkreślał, że chce, by właśnie ta pozycja zasiliła bibliotekę gier z PS5.

"Możemy zacząć działać z renderingiem PS5 natychmiast. Więc jeśli otrzymamy zielone światło od Sony Interactive Entertainment, to chcielibyśmy wydać grę również na PlayStation 5" - powiedział w rozmowie z Famitsu szef Acquire

Po pierwszych screenshotach przyszła pora na zwiastun z gameplayem, który znajdziecie poniżej. Niestety gra śmigająca na Unreal Engine nie wygląda tak dobrze, jak można by się spodziewać - szczególnie przy zapowiedziach o możliwym wydaniu na PS5. Głównym problemem wizualnym gry wydają się sztywne animacje zawodników.

Gladiux trafi na rynek pod koniec 2020 roku.

Warto sprawdzić:

Tagi: acquire Gladiux Starcaster Games