Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.12.2019 13:53
Jumanji i Frozen II
849V

Jumanji: Następny poziom rządzi w kinach. Kraina Lodu II już z miliardem dolarów

Nie od dziś wiadomo, że filmy animowane to prawdziwe żyły złota. A to z tego względu, że na takie seanse wybierają się do kin zwykle całe rodziny (w przeciwieństwie np. do horrorów), co znacznie zwiększa zyski

Tę tendencję widać też w przypadku "Krainy Lodu 2". Sequel Frozen, wprowadzony do kina 22 listopada, zanotował niesamowicie wysokie wpływy z tytułu sprzedaży kinowych biletów. "Kraina Lodu 2" zarobiła już na całym świecie 1,032 miliarda dolarów. Tylko w USA film zgarnął 366 milionów, a poza granicami Stanów 666 milionów dolarów. 

Dzięki temu "Frozen II" jest już szóstym filmem Disneya z 2019 roku, który wygenerował ponad 1 miliard dolarów w kinach. Inne filmy, które weszły do tego grona to "Król Lew", "Avengers: Endgame", "Toy Story 4", "Kapitan Marvel" i "Aladyn". Możliwe, że "Kraina Lodu II" pobije wynik pierwszej części, która zarobiła w kinach 1,28 mld dolarów, co stanowi absolutny rekord w dziejach filmów animowanych.

Wiadomo, że również w Polsce "Kraina Lodu II" jest bezkonkurencyjna, wyprzedzając inne produkcje kinowe. Produkcja jest też numerem z ostatniego tygodnia w Korei Południowej, Japonii, Niemczech i Francji.

Trzeba też powiedzieć o wielkim sukcesie Sony Pictures. Jumanji: The Next Level w USA i Kanadzie zarobił w ciągu ostatniego tygodnia 60 mln dolarów. To najlepszy wynik filmu w ciągu ostatnich 7 dni na tych rynkach. Frozen II musiało się zadowolić miejscem drugim w notowaniach box office z ostatniego tygodnia.

Na naszym rynku Jumanji: Następny poziom zadebiutuje dopiero 27 grudnia 2019 r.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/12/15/jumanji-the-next-level-weekend-box-office-60-million-dwayne-johnson-kevin-hart-jack-black-karen-gillan-awkafina/

Tagi: film jumanji kino