Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2019 20:12
Poopdie
1269V

Poopdie jest zbyt obrzydliwe dla Apple. Gra Polaków na zlecenie PewDiePie nie trafiła na iOS

Felix "Pewdiepie" Kjellberg ma swoją grę, za którą odpowiada polskie Bulbware. Produkcja jest dostępna za darmo na urządzeniach z Androidem, jednak Apple nie zgodziło się na opublikowanie tytułu. Zdaniem osób odpowiedzialnych za zawartość App Store – produkcja jest zbyt obrzydliwa.

Poopdie to produkcja mobilna przygotowana przez dwóch deweloperów z Bulbware. Polacy otrzymali zlecenie od najpopularniejszego YouTubera i przygotowali tytuł czerpiący garściami z między innymi The Binding of Isaac. W tytule gracze wcielają się w robaka, który ze swojej kupy robi sługusów i może im wydawać różne polecenia.

Nietypowy pomysł nie spodobał się przedstawicielom Apple, którzy zablokowali premierę – Bulbware potwierdziło, że produkcja zdaniem platformy posiada obrazy i dźwięki, które mogą „obrzydzić użytkowników”. Z tego powodu zdecydowano się zablokować premierę.

Krakowianie mają nadzieję, że Poopdie otrzyma zielone światło, jednak aktualnie tylko gracze posiadający urządzenia z systemem Android mogą zapoznać się z propozycją. Poopdie jest dostępne za darmo.

W nocy odbyło się The Game Awards, na którym zobaczyliśmy kilka dużych zapowiedzi. Przegapiłeś show? Zapraszamy:

Źródło: https://www.polygon.com/2019/12/12/21013266/pewdiepie-poopdie-apple-app-store-rejection-felix-kjellberg-youtube

Tagi: bulbware mobile pewdiepie Poopdie za darmo