Iza Łęcka Iza Łęcka 12.12.2019 07:00
Fotnite
1640V

Fortnite otrzyma split-screen na PS4 i Xbox One! Zagramy w Battle Royale na podzielonym ekranie

Epic Games szykuje dużą niespodziankę dla fanów Fortnite. Już wkrótce otrzymamy szansę ogrywać wielki Battle Royale na podzielonym ekranie. Split-screen najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na The Game Awards.

Fortnite uplasował się na pozycji lidera gatunku Battle Royale, lecz Epic Games nie zwalnia z nowościami wiedząc, że nie może przestać zadziwiać graczy. Twórcy opracowali split-screen, dzięki któremu na PlayStation 4 i Xboksie One zagramy na podzielonym ekranie.

Funkcji możemy się spodziewać wyłącznie na konsolach Sony oraz Microsoftu, a dodatkowo zostanie ona zarezerwowana wyłącznie do trybu Battle Royale – w rozgrywce duo (dwuosobowe zespoły) oraz squads (czteroosobowe drużyny).

Szczegóły nowości zostały opublikowane na witrynie Fortnite, jednak prawdopodobnie prezentacja nowości odbędzie się dopiero na The Game Awards (Epic Games zapowiedziało ogłoszenie), dlatego też informacje zniknęły z witryny. Na szczęście fani zdążyli wykonać screenshota.

Twórcy musieli zdecydować się na małe ograniczenia, więc gdy jedna osoba wyjdzie z rozgrywki (lub zostanie wyrzucona), zabawa kończy się dla całej drużyny. W dodatku gracze nie mogą liczyć na szybkie dzielenie się ekwipunkiem, a w trakcie sesji musimy korzystać z tego samego języka oraz ustawień.

Fortnite split-screen

Na naszym serwisie przeczytacie także o Fortnite:

Źródło: https://fortnitenews.com/fortnite-v11-30-will-bring-split-screen-to-playstation-and-xbox/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software split-screen