Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2019 21:57
PlayStation 4
8882V

PlayStation 4 z aktualizacją systemową. Firmware 7.01

Po niedawnej, dużej aktualizacji systemowej PlayStation 4 oznaczonej kodem 7.00, przychodzi pora na znacznie mniejszą aktualizację.

To ten moment w miesiącu, który z uporem maniaka funduje nam Sony. Chodzi o aktualizację o małym znaczeniu dla graczy, która nie wnosi żadnych nowych funkcji do systemu PS4. Takie aktualizacje firmware'u są jednak ważne z perspektywy japońskiego giganta, bo chronią PlayStation 4 przed zakusami piratów i hakerów.

Firmware z klasyczną zmianą "wydajności"

Tak też zapewne jest w przypadku aktualizacji firmware'u oznaczonej kodem 7.01. Wygląda na to, że Sony znów próbuje załatać luki w zabezpieczeniach PS4, bo w oficjalnym komunikacie dołączonej do aktualizacji znajdujemy klasyczne już w takich przypadkach określenie: "zwiększenie wydajności systemowej". To jedyna nowość, którą Sony wymienia w notatce dołączonej do plików aktualizacji 7.01.

Aktualizacja zajmująca 448 MB pobierze się automatycznie po odpaleniu konsoli. Jeśli jednak wolicie to zrobić z jakiegoś powodu manualnie, poprzez nośnik USB, plik możecie pobrać z tego miejsca.

Przypominam przy okazji, że główną atrakcją ostatniej aktualizacji (7.00) było rozszerzenie opcji Remote Play o nowy sprzęt mobilny (przede wszystkim o smartfony działające w oparciu o Androida).

Warto również sprawdzić:

Tagi: firmware playstation 4 ps4