Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2019 14:07
Kontroler Xbox One
862V

Nazwa Xbox Scarlett będzie związana z możliwościami konsoli

Xbox Scarlett, Xbox Anaconda oraz Xbox Lockhart to tylko kodowe nazwy nowych konsol Microsoftu. Firma wciąż nie ujawniła, jaki dokładnie sprzęt trafi na rynek, jednak możecie mieć pewność, że ostateczna nazwa będzie związana z możliwościami konsoli.

W Sieci wciąż krążą trzy nazwy związane z konsolą nowej generacji Microsoftu. Nie możemy liczyć, że Xbox Scarlett, Xbox Anaconda lub Xbox Lockhart trafią na półki sklepowe – korporacja z Redmond powinna w połowie przyszłego roku ujawnić ostateczną nazwę sprzętu.

Temat nazewnictwa poruszył Phil Spencer, który podczas rozmowy z dziennikarzem Stevivor wspomniał o tym, że jego firma od początku nie zdecydowała się na tradycyjne numerowanie. Microsoft chciał za każdym razem za pomocą nazwy wyrazić możliwości sprzętu.

Xbox 360 był skupiony na rozrywce, która znajdowała się wokół sprzętu i gracz (oraz konsola) był w środku akcji. Xbox One był na początku prezentowane jako „wszystko w jednym miejscu” i podobną sytuację zobaczymy w przypadku Xbox Scarlett.

Każdy sprzęt Microsoftu pod tym względem jest niezależny i nie powinniśmy oczekiwać powiązanej nazwy. Xbox Scarlett podobnie jak poprzednicy już nazwą ma prezentować swoją najważniejszą cechę.

Macie swoje typy?

Jeżeli interesują Was wiadomości dotyczące Xboksa, sprawdźcie na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-scarletts-final-name-will-be-based-on-systems-capabilities-says-phil-spencer

Tagi: xbox anaconda Xbox Lockhart xbox scarlett