Iza Łęcka Iza Łęcka 05.12.2019 07:46
Xbox Spencer
3631V

Xbox Scarlett już w domu Phila Spencera. Sprzęt w pełni kompatybilny z Xbox One – gry, kontrolery, usługi

Phil Spencer potwierdził jedną z najważniejszych informacji dotyczących next-gena Microsoftu – Xbox Scarlett jest w pełni kompatybilny z Xboksem One. Szef marki Xbox ma już nową konsolę w domu i może na niej ogrywać gry z XOne, korzystając ze znanych padów.

Microsoft wielokrotnie powtarzał, że Xbox Scarlett będzie w pełni wstecznie kompatybilny względem wszystkich konsol korporacji, ale najnowsza wiadomość Phila Spencera jest niezwykle pobudzająca. Szef marki Xbox potwierdził, że ma już w domu next-gena, który stał się jego głównym sprzętem – to na nim będzie ogrywał gry, podłączył się do znanego nam Xbox Live, a podczas rozgrywki korzysta z kontrolera Elite Series 2.

W tej sytuacji, na rok przed premierą, Microsoft posiada działającą Wsteczną Kompatybilność, dzięki której Xbox Scarlett może korzystać ze wszystkich produkcji z Xboksa One. Gracze bez problemu wykorzystają posiadane kontrolery, a najpewniej znajdą się chętni, którzy przedłużą Xbox Game Pass, z abonamentu korzystając także na nowej generacji.

Szef marki Xbox potwierdził również ważną wiadomość – prace nad Xbox Scarlett zmierzają w dobrym kierunku, a gracze mogą już się przygotowywać do premiery amerykańskiego next-gena. Konsola trafi do nas pod koniec 2020 roku.

Jesteście zainteresowani tematem Xbox Scarlett? Przeczytajcie najnowsze doniesienia, według których Microsoft nie zrezygnował z dwóch wersji next-gena.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: phil spencer wsteczna kompatybilność xbox one xbox scarlett