Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.11.2019 12:35
BioShock
617V

Nowy BioShock może być grą-usługą - sugeruje oferta pracy

Studio 2K Games, położone w Novato, pracuje nad grą FPS, która podobna ma skupiać się na fabule. Co jednak sugeruje oferta pracy?

Właśnie przed chwilą pisaliśmy o pracach Take-Two nad nowymi grami - spekuluje się, że wydawca ma tutaj na myśli kolejną część BioShocka. Dodatkowo, Jason Schreier, dziennikarz z Kotaku, wspomniał ponad rok temu, że nowe studio 2K Games, położone w Novato, pracuje nieoficjalnie nad nową grą FPS, opartą na fabule. Wygląda na to, że nowy BioShock jest najprawdopodobniej w fazie rozwoju, a oficjalna zapowiedź może odbyć się już na przyszłorocznym wydarzeniu E3. Jest to niestety koniec dobrych informacji.

Jak się okazuje, nowy BioShock może być trochę inny niż poprzednie części. 2K Games poszukuje osobę o dużej kreatywności, dobrym samopoczucia i chęci współpracy. W zamian za to, oferują pracę nad tajemniczą grą w małym, ale za to w ambitnym zespole - nie to jednak jest tutaj najważniejsze, ponieważ w dalszej części ogłoszenia możemy przeczytać:

W tworzonej przez nas grze, historia dojdzie do końca. Nasz świat jest czymś wyjątkowym, chcemy, aby żył i angażował nas nawet poza głównym wątkiem fabularnym. Aby tego dokonać, chcemy zbudować post-narracyjny zestaw systemów, zadań i postępów graczy, który zapewni naszym fanom więcej treści. Potrzebujemy starszego projektanta gier z ciekawymi pomysłami i umiejętnościami komunikacyjnymi, który potrafi zadbać o dodatkową popremierową zawartość tego tytułu. Jakie ciekawe zadania będą wykonywać nasi gracze, grając w grę po przejściu wątku fabularnego? Jakie cele im postawimy? Jakie aktywności zatrzymają gracza na długo? Potrzebujemy kogoś, kto potrafi odpowiedzieć na te pytania.

Jak sami widzimy, nie wygląda to za dobrze. Może to oznaczać, że nowy BioShock nie będzie tym, czego oczekują fani serii. Najwyraźniej, niezapowiedziany jeszcze tytuł, będzie stawiał na bogaty endgame - a co za tym idzie - jego głównym zadaniem będzie utrzymać graczy przy tytule długo po premierze.

Na osłodzenie, dołączam premierowy trailer z drugiej części serii BioShock.

Warto zajrzeć:

Źródło: wccftech.com

Tagi: BioShock