Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2019 15:03
Diablo 4 Lilith
3958V

Diablo 4 to „pierwszy rozdział książki”. Gra otrzyma duże dodatki wprowadzające znane postacie

Blizzard wciąż nie ogłosił daty premiery Diablo 4, ale studio ma jasno określone plany dotyczące gry. Twórcy pracują aktualnie nad „pierwszym rozdziałem książki”, która zostanie rozbudowana przez wielkie dodatki.

Blizzard najwidoczniej nie zmienia przyzwyczajeń. Twórcy jeszcze nie ogłosili daty premiery Diablo 4, a już głośno wspominają o rozbudowie gry. Fani mogą liczyć na scenariusz, który widzimy w pozostałych produkcjach studia.

Diablo 4 to początek

Luis Barriga (reżyser) i John Mueller (dyrektor artystyczny) udzielili wywiadu redakcji Ausgamers, podczas którego opowiadali o planach dotyczących Diablo 4. Barriga na początku rozmowy wspomniał o samym uniwersum, które jest bardzo dobrze rozbudowane i twórcy bez problemu mogą korzystać z jego elementów. Blizzard wcześniej „zasadził nasiona”, a w powieściach i książkach znajduje się bogata historia, więc deweloperzy mogli wybrać jeden z tematów i odpowiednio go przedstawić. Zespół nie chciał od początku oferować nam kolejnej walki z Diablo, więc wybrano innego antagonistę.

Dyrektor artystyczny kontynuował myśl i podkreślił – nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości do Diablo 4 powrócili inni przeciwnicy. Autorzy dopiero rozpoczynają rozbudowę gry:

„Diablo 4 jest jak pierwszy rozdział książki. Chcemy opowiedzieć wielką historię i chcemy ją, mamy nadzieję, opowiadać bardzo długo. Traktując to jako pierwszy rozdział książki i Lilith jako kluczową postać tej historii, czuje się świetnie wiedząc, że nadal istnieją te wszystkie inne postacie, które mogą wrócić w przyszłości. Albo nowe postacie, których jeszcze nie widzieliśmy.”

Twórcy chcą w mały sposób zmienić formułę, ponieważ deweloperzy podkreślają – każdy może wrócić i nawet w przyszłości możemy zmierzyć się ponownie z Diablo. Blizzard ma już pewne plany i będzie je systematycznie realizować.

Diablo 4 to kiedy premiera?

Pytanie pozostaje jedno – kiedy premiera Diablo 4? Blizzard mówi wprost, że musi jeszcze opracować wiele elementów gry, by móc zaoferować produkcję szerokiej publice. W 2020 roku odbędą się beta testy, jednak możemy oczekiwać, że jakiekolwiek szczegóły dotyczące daty zostaną ujawnione dopiero na przyszłorocznym BlizzConie (listopad 2020).

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://wccftech.com/diablo-4-expansions-teased/

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo 4