Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.12.2019 08:25
Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści bez kontynuacji
1119V

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. CD Projekt RED nie będzie kontynuował projektu

Jak przekazał jeden z pracowników studia, niezwykle udany spin-off "Wiedźmina" nie doczeka się kolejnych części. Polska ekipa odcina się od prac nad projektem.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to gra, która świetnie łączy elementy przygodowe, klimat z głównej serii oraz mechaniki z Gwent: The Witcher Card Game. Projekt spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, choć bardzo szybko po premierze, twórcy przyznali, iż nie wszystko poszło po ich myśli.

Nie można więc czuć zaskoczenia po tym, gdy na ostatniej sesji Q&A Paweł Burza poinformował, że wspomniana wyżej gra nie otrzyma kontynuacji. Pierwsza część sprzedała się znacznie poniżej oczekiwań, a wszystkie siły kierowane są teraz do prac nad Cyberpunk 2077.

Cóż, jest to bez wątpienia smutne potwierdzenie czegoś spodziewanego od dawna. Przy dobrej kampanii promocyjnej, istnieje szansa, że tytuł mógłby zyskać drugie życie. Oczywiście przy okazji premiery serialu na platformie Netflix, która będzie miała miejsce już za mniej niż dwa tygodnie. 

O tym się prawdopodobnie nie przekonamy, a mimo braku kontynuacji, osobiście polecam zapoznać się z historią przedstawioną w grze na własną rękę. Jeśli brakuje Wam iście "wiedźmińskiego" klimatu, to być może właśnie ta propozycje okaże się idealnym lekiem.

Więcej o Wiedźminie przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-witcher-tales-will-not-have-a-sequel-per-developer

Tagi: CD Projekt RED Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści