Iza Łęcka Iza Łęcka 04.12.2019 08:01
PS Vita 2 nie powstaje
1473V

PS Vita 2 nie powstaje. PS5 priorytetem Sony

Sony świętuje 25 lat PlayStation dokonując wielkich podsumowań. Wspominając Ps Vitę nie możemy mieć dobrych wiadomości – japońska korporacja najwyraźniej nie celuje już w rynek przenośnych konsol.

PlayStation Vita zadebiutowała na europejskim rynku w lutym 2012 roku, będąc zdecydowanie mocniejszym następcą PlayStation Portable. Bazując na sporej popularności swojego poprzednika, PS Vita miała zapewnić rozgrywkę na niesamowitym poziomie w każdym miejscu. Pomimo kilku całkiem interesujących produkcji, Sony nie podkręciło zainteresowania graczy swoim sprzętem przegrywając w rywalizacji z Nintendo 3DS (tylko 15 milionów sprzedanych egzemplarzy), stopniowo zaprzestając wspierać przenośną konsolę.

Oprócz braku kolejnych gier, które mogły przyciągnąć sympatyków rozgrywki w każdym miejscu, wysokich cen kart pamięci, a chowając się nieco w cieniu debiutującego w listopadzie 2013 roku PS4, PS Vita powoli umierała. Nie pomogła promocja konsolki jako idealnego sprzętu do gry zdalnej.

Wiele na to wskazuje, że wspominając 25 lat PlayStation, włodarze japońskiej korporacji nie planują ponownie popełnić tego samego błędu, dzieląc się z graczami pomysłem na kolejną przenośną konsolę. Jim Ryan, w wypowiedzi dla Game Informer, nie szczędził pochwał przenośnej konsoli. W jego wypowiedzi można jednak odszukać się smutnych wiadomości dla sympatyków przenośnych konsol:

„PlayStation Vita był genialny pod wieloma względami, a rzeczywiste wrażenia z gry były wspaniałe, ale najwyraźniej jest to biznes, w którym już nie jesteśmy obecni."

Czy zatem Sony stworzy kolejną przenośną konsolę? Słowa prezesa i dyrektora generalnego SIE wskazują, że nie możemy liczyć na zbyt wiele. Obecnie Sony posiada cztery z pięciu najlepiej sprzedających się konsol w historii, przykre staje się więc podejście korporacji do przenośnej rozgrywki. Chociaż wielu graczy liczyło na następcę PS Vity, zapowiedź kolejnej konsolki wydaje się mało prawdopodobna. Spora rzesza graczy ceni sobie granie w każdym możliwym miejscu, co potwierdza sukces Nintendo Switcha, włodarze japońskiej korporacji najwyraźniej jednak pragną się skupić na stacjonarnej konsoli i nadchodzącej w przyszłym roku premierze PS5.

A Wy graliście na PS Vita?

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/12/sony_appears_to_officially_confirm_it_wont_make_another_portable_playstation

Tagi: 25 lat PlayStation Jim Ryan playstation portable playstation vita ps vita