Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2019 09:58
Star Citizen 250 mln
539V

Star Citizen notuje kolejną rekordową sumę. Gracze coraz chętniej płacą na grę

Star Citizen cieszy się coraz większą popularnością, co skłoniło Cloud Imperium Games do poinformowania o przebiciu kolejnej rekordowej sumy. Twórcy kosmicznego symulatora nie mogą narzekać na brak pieniędzy.

W 2012 roku pewnie nikt nie wierzył w tak duży sukces Star Citizen. Gra wciąż nie zadebiutowała, jednak zespół otrzymał już 251 mln dolarów na rozwój kosmicznego symulatora. Produkcją zainteresowało się aż 2 449 160 graczy. Ostatnie doniesienia deweloperów sprawiają, że na serwerach logują się kolejni eksploratorzy kosmosu, a niektórzy powracają. Duża część entuzjastów wizji Cloud Imperium Games chętnie wydaje pieniądze na cyfrowe statki.

Gdy w 2012 roku Cloud Imperium Games rozpoczęło zbiórkę na Kickstarterze, twórcy szukali 2 mln dolarów na stworzenie gry. Następnie pojawiły się „misje” dla społeczności, która była zachęcana do inwestowania w pomysł twórców. Projekt wciąż nie zadebiutował, jednak studio realizuje kolejne projekty, które skutecznie nakręcają spiralę zainteresowania.

W ostatnim czasie na serwerach Star Citizen pojawiła się nowa lodowa planeta znakomicie demonstrująca możliwości dynamicznego systemu pogodowego – pełna implementacja nowości zostanie udostępniona w przyszłym roku. Gracze chętnie korzystają z punktów skoku do nowego systemu Pyro, studio zaskoczyło trybem Theatres of War (20 vs. 20), a sporo pochwał zbiera również system więziennictwa. W Star Citizen za nasze niecne czyny możemy trafić do więzienia – chcąc zmniejszyć karę, możemy wykonywać prace górnicze, zabijać na zlecenie brutalnych więźniów, a nawet mamy okazję stać się sługusem NPC lub innego gracza. Po zebraniu kolejnych zasług, lądują one na koncie naszego pana, który tym samym zmniejsza karę.

Star Citizen jest aktualnie dostępny za darmo – do 5 grudnia możecie sprawdzić kosmiczną przygodę.

Więcej na temat gry przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://wccftech.com/star-citizen-breaks-through-250-million-crowdfunding-milestone-free-fly-event-still-active/

Tagi: Cloud Imperium Games Star Citizen