Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2019 08:21
Kraina Lodu 2 Anna Elsa
660V

Kraina Lodu 2 z kolejnym rekordem. Dobry start Na noże

Elsa i Anna osiągają kolejne sukcesy. Święto Dziękczynienia skłoniło wielu Amerykanów do wybrania się do kin, choć trzeba przyznać, że „Kraina Lodu 2” radzi sobie świetnie na całym globie. Dobry początek zaliczył także „Na noże”.

Najnowsze wyniki Box Office potwierdzają dobrą dyspozycję „Krainy Lodu 2”, która w ostatni weekend (3 dni) wygenerowała 85,2 mln dolarów w USA, a w pięciodniowym maratonie film osiągnął 123,7 mln dolarów. Produkcja może pochwalić się kolejnym rekordem – to najlepszy wynik w okresie Święta Dziękczynienia.

Film również cieszył się wysoką frekwencją widzów w innych krajach, dodając 163,8 mln dolarów i osiągając już 451 mln dolarów. Historia Elsy i Anny w 12 dni zdobyła 738,6 mln dolarów, broniąc swoje pierwsze miejsce w większości krajów. „Kraina Lodu 2” powinna już wkrótce przebić 1 mld dolarów – pierwsza część wygenerowała 1,276 mld dolarów.

Jednocześnie bardzo dobry start zanotował „Na noże”, który zdobył 41,7 mln dolarów w pierwszych pięciu dniach od premiery w USA – wynik filmu zdecydowanie przekroczył oczekiwania. Produkcja Riana Johnsona osiągnęła już 70 mln dolarów, dodając do rezultatu 28,3 mln dolarów z pozostałych rynków. Analitycy są przekonani, że to dopiero początek pozytywnych nowin, gdyż obraz spotkał się z przychylnymi recenzjami, które mają zachęcić widzów do odwiedzenia kin.

Zadowalający tydzień zaliczył także „Ford v Ferrari”, który nadal cieszy się sporym zainteresowaniem (spadek widzów na poziomie zaledwie -17%). Film przekroczył już 143 mln dolarów w Box Office (81 mln dolarów USA + 62,3 mln dolarów reszta świata).

Zachęcamy również do naszych recenzji: „Kraina Lodu 2”, „Na noże” i „Ford v Ferrari” (Le Mans '66).

Zachęcamy także do naszych innych tekstów:

Źródło: https://www.boxofficemojo.com/article/ed3278898180/?ref_=bo_hm_hp

Tagi: box office Kraina lodu 2 Na noże