Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.12.2019 17:52
intel i amd
2882V

60% ankietowanych Europejczyków preferuje procesory AMD, a prawie 73% karty graficzne od firmy Nvidia

European Hardware Association przeprowadziło ankietę, w której badani musieli wybrać procesor oraz kartę graficzną, którą biorą obecnie pod uwagę.

European Hardware Association przeprowadziło niezależne badania, w których ponad 10 tysięcy ankietowanych musiało wybrać procesor oraz kartę graficzną, które biorą pod uwagę przy potencjalnym rozbudowaniu lub kupnie komputera. Wyniki są bardzo interesujące i pokazują, że AMD rośnie w siłę i już niedługo może prześcignąć górującego do tej pory Intela.

Ponad 60% ankietowanych przyznało, że przy kolejnym zakupie procesora do swojego komputera zdecydowałoby się na sprzęt od AMD. Taka informacja świadczy o ogromnym postępie "czerwonych", jeśli porównamy wynik uzyskany w zeszłorocznych badaniach, gdzie tylko 40% ankietowanych wybrało procesor z katalogu AMD. Do wzrostu popularności AMD przyczyniły się na pewno procesory z serii Ryzen, które są obecnie bardzo opłacalne, a ich cena jest w porządku w stosunku do wydajności. Mimo to, nadal większość użytkowników wybiera procesory od firmy Intel.

Sytuacja w kartach graficznych wygląda tak, jak większość zapewne myśli - Nvidia nadal góruje i nie zapowiada się na to, aby coś w tym aspekcie się zmieniło. Aż 72,8% ankietowanych wybrało karty graficzne od "zielonych", a niecałe 23% zdecydowało się na karty od AMD. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z poprzednią ankietą, "czerwoni" zrobili lekki krok do przodu, ponieważ 4% więcej badanych wybrałoby teraz ich kartę.

Warto zajrzeć na:

Źródło: eha.digital

Tagi: amd intel NVIDIA radeon