Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.11.2019 17:40
Superman Michael B. Jordan
1432V

Michael B. Jordan jako Superman? Warner Bros. szukało nowego aktora – informacje o filmach DC

Michael B. Jordan podobno na początku roku był przymierzany do roli Supermana. Aktor nie skorzystał z propozycji ze względu na wypełniony harmonogram, ale prace nad nowym filmem mają ruszyć za kilka lat.

Superman to wielka marka, która według niektórych głosów podobnie jak Batman potrzebuje odpowiedniego odświeżenia. Film z Nietoperzem w roli głównej opracowuje już Matt Reeves, który zdecydował się powierzyć główną rolę Robertowi Pattinsonowi.

Superman potrzebuje odświeżenia?

Warner Bros. najwidoczniej również przychylało się do wizji fanów, by zmienić aktora i na początku roku Michael B. Jordan miał rozmawiać w sprawie przyjęcia roli Supermana. Według redakcji Variety, aktor nie zgodził się tylko z jednego powodu – prace nad filmem znajdują się w bardzo wczesnej fazie. Aktualnie nie ma reżysera oraz scenariusza, a Jordan nie chce się angażować w tak odległe projekty, ponieważ wciąż ma bardzo napięty harmonogram. Zdaniem dziennikarzy, nowy „Superman” trafi do kin dopiero po 2023 roku.

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Henry Cavill potwierdził, że jest nadal gotowy do roli Supermana: „Peleryna wciąż znajduje się w szafie. Jest nadal moja”. Zapewnienia podobno nie pojawiają się bez powodu, ponieważ w obliczu problemów z obsadzeniem nowego aktora w strój Clarka Kenta, to właśnie Cavill może powrócić do tej roli.

DC stawia na kategorię R

Variety informuje także o innych projektach DC – „Legion samobójców” ma otrzymać kategorię wiekową R, a nawet „Birds of Prey” ma zostać tak ocenione. Film otrzymał podobno wiele nowych scen, przy których pracował reżyser Johna Wicka.

Nowy film „Green Lantern Corps” jest podobno rozwijany przez Geoffa Johnsa, który do końca roku ma zaprezentować historię. Produkcja może trafić w ręce Bad Robot od J.J. Abramsa, które podpisało umowę na duży projekt z DC.

Co więcej, Ezra Miller jest nadal przymierzany do solowego „The Flash”, a kontynuacja „Aquamana” ma trafić do kin w grudniu 2022 roku (początek prac na planie w 2021 roku). HBO Max zapewni nam nowy serial „Green Lantern”, ale platforma streamingowa może oferować także kolejne seriale i filmy z DC.

Na naszym serwisie sprawdzicie również:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/11/26/dc-michael-b-jordan-superman-suicide-squad-rating-geoff-johns-green-lantern-hbo-max?sf113176222=1

Tagi: DC Henry Cavill michael b. jordan Superman