Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2019 17:25
HTC EXODUS 1s
718V

HTC EXODUS 1s to idealny smartfon dla entuzjastów kryptowalut

HTC właśnie ujawniło nowy smartfon z serii EXODUS. Najnowsze urządzenie będzie idealnym narzędziem dla wszystkich użytkowników korzystających z kryptowalut, którzy liczą na sprzęt w dobrej cenie. Poznajcie szczegóły HTC EXODUS 1s.

HTC EXODUS 1s to przystępniejsza wersja pierwszego smartfona na świecie z wbudowanym sprzętowym portfelem kryptowalutowym. HTC postanowiło wykorzystać najlepsze funkcje, ale zarazem stworzyć urządzenie „na każdą kieszeń”. Teraz sprzęt kupimy w cenie 219 euro lub w ekwiwalencie w kryptowalutach BTC, ETH, LTC, BNB lub BCH.

Nie musicie się jednak obawiać o znacznie gorsze funkcje, ponieważ sprzęt ułatwia dostęp do podstawowych narzędzi finansowych, umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedaż, wysyłanie, otrzymywanie, pożyczanie i branie pożyczek w kryptowalucie. Dodatkowo użytkownicy skorzystają z pełnej obsługi technologii blockchain i bezpieczeństwa wynikającego z dostępu do pełnego węzła Bitcoin z poziomu smartfona.

Firma podkreśla, że większość opcji oferowanych przez HTC EXODUS 1s jest zazwyczaj zarezerwowane dla banków, jednak teraz bez problemu wykonamy skomplikowane operacje za pośrednictwem smartfona.

Zapowiedź HTC EXODUS 1s skomentował Phil Chen, Decentralized Chief Officer w HTC:

„Esencją EXODUS jest przekazywanie kontroli w ręce użytkownika. Daliśmy już użytkownikom możliwość dysponowania własnymi kluczami. Teraz poszliśmy o krok dalej – umożliwiliśmy użytkownikom sprawowanie pełnej kontroli i obsługę własnego węzła Bitcoin. Jednocześnie zapewniliśmy im dostęp do podstawowych narzędzi finansowych. Dzięki temu użytkownicy mają w swojej kieszeni przysłowiowy "szwajcarski bank". Wierzymy, że pełne węzły są najważniejszym składnikiem bezpieczeństwa sieci Bitcoin, a wprowadzając model EXODUS 1s obniżyliśmy próg wejścia dla każdego, kto chciałby zacząć korzystać z technologii blockchain i uruchomić własny węzeł. W naszym przypadku jest to po prostu urządzenie mobile dające możliwość uczestniczenia w globalnej sieci Bitcoin, weryfikującej transakcje w oparciu o zapisy we wszystkich blokach. Stanowi to przecież podstawę tej technologii i fundamentalną definicję systemu kasowego peer-to-peer.”

HTC EXODUS 1s może pomieścić za pomocą karty SD (potrzebny egzemplarz o pojemności ponad 400GB) pełen rejestr transakcji Bitcoin, który wynosi obecnie około 260 GB (rośnie około 60GB rocznie). Użytkownicy mogą w ten sposób weryfikować i przekazywać transakcje bez konieczności korzystania ze scentralizowanej aplikacji lub pomocy instytucji lub osób trzecich. Sprzęt działa także w podróży choć HTC zaleca do korzystania z Wi-Fi.

Użytkownicy nie mają się obawiać jakichkolwiek problemów, ponieważ zastosowana technologia zapewnia pełną prywatność:

„Firma HTC uważa, że działanie w oparciu o pełne węzły blockchain jest najlepszym sposobem na zachowanie całkowitej prywatności. Zwłaszcza w kwestii korzystania z kryptowalut. Dlatego obsługa pełnych węzłów ma kluczowe znaczenie także dla zabezpieczenia przyszłości idei Bitcoin.”

HTC EXODUS 1s specyfikacja

  • Pamięć - 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci wewnętrznej
  • System operacyjny - Android Oreo 8.1
  • Procesor - Platforma Qualcomm® Snapdragon™ 435
  • Wyświetlacz - 5.7” HD+ o proporcjach 18:9
  • Aparaty - Aparat główny 13MP z detekcją fazy (PDAF), Aparat przedni 13MP z diodowym fleszem, Nagrywanie filmów w Full HD 1080p 
  • Akumulator -3000mAh
  • Port słuchawkowy - Złącze Jack 3.5 mm
  • Dostępność - Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, UAE, Arabia Saudyjska
  • Cena - €219 lub ekwiwalent w kryptowalucie

HTC Exodus 1s

Zachęcamy do naszej publicystyki:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: HTC HTC EXODUS HTC EXODUS 1s