Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.11.2019 14:00
Frozen 2 recenzje
1743V

Kraina Lodu 2 zawodzi? Pierwsze recenzje krytyków zwiastują gorszy film od poprzedniczki

Znamy już pierwsze opinie na temat filmu "Kraina Lodu II" i wygląda na to, że nie udało mu się osiągnąć poziomu poprzedniczki. Nie jest jednak źle. 

"Kraina Lodu" była swego czasu bardzo nagradzanym filmem i kolejnym na liście Disneya, który doczekał się ogromnej rzeczy fanów. Bohaterów animacji widzieliśmy wszędzie: na zabawkach, ubraniach, przyrządach domowych oraz produktach spożywczych. 

Pierwsza część spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem i wygląda na to, że druga, choć tez odbierana dobrze, nie została tak dobrze oceniona przez krytyków. Według opinii recenzentów, zebranych przez MetaCritic, film osiąga w tym momencie pułap 64%, co już teraz jest wynikiem o 10 punktów procentowych niższym, niż poprzednia. Recenzenci wystawili 27 pozytywnych ocen, 16 mieszanych i jedną negatywną. 

Nieco lepiej wypada średnia na RottenTomatoes, gdzie plasuje się w tym momencie na poziomie 75% (średnia ze 199 ocen). Spośród oceniających 149 osób oceniło film pozytywnie, a 50 negatywnie. Wśród 41 ocen od topowych krytyków, dwunastu zdecydowało się wystawić notę negatywną. Tu również "Frozen II" wypada gorzej niż poprzedniczka, która doczekała się wyniku aż 90%. 

Warto przypomnieć, że film można już oglądać w naszym kraju, a kilka dni temu pojawiła się recenzja Jędrzeja, która możecie przeczytać w tym miejscu

Przeczytaj także:

Tagi: Disney Frozen II Kraina Lodu II opinie recenzje