Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2019 20:29
Shenmue 4 może powstać
749V

Shenmue 4 może powstać. Yu Suzuki chce rozwijać serię i dokończyć historię

Po latach wyczekiwania i zebranych milionach, Shenmue 3 w końcu zadebiutowało. Pierwsi gracze mają okazję zapoznać się z historią i czerpać garściami z nowej przygody wykreowanej przez Yu Suzukiego. Deweloper nie zamierza bawić się z fanami w półsłówka i mówi wprost – Shenmue 4 może powstać.

Shenmue 3 trafiło dopiero na rynek, ale pierwsi gracze już bez najmniejszego problemu poznali główny wątek historii wykreowany przez legendarnego Yu Suzukiego. Twórca zapewnił opowieść na 23 godziny, która jednak nie kończy przygody Ryo.

W tytule znajduje się list napisany przez autora serii, który mówi wprost, że bardzo chętnie stworzy Shenmue 4:

„Tak długo, jak będą tacy, którzy chcą zobaczyć żyjące Shenmue, nigdy nie zrezygnuję z mojej osobistej podróży, aby dokończyć tę historię. Mam szczerą nadzieję, że razem będziemy mogli kontynuować opowieść o Ryo i jego przygodach w Shenmue 4.”

Yu Suzuki potwierdza, że chce rozwijać serię i pracować nad kolejnymi wydarzeniami, ale oczywiście problemem może okazać się budżet. W przypadku Shenmue 3 twórca zebrał miliony od fanów, później otrzymał wsparcie wydawcy, by na końcu skorzystać jeszcze z pieniędzy Epic Games i trudno powiedzieć, czy tym razem wszystkie wymienione podmioty będą zainteresowane wsparciem tytułu. Sporo pewnie zależy od wyników najnowszej gry.

Warto sprawdzić inne informacje o serii Shenmue:

Źródło: https://gamingbolt.com/shenmue-creator-promises-fans-he-will-try-to-get-more-games-in-the-series-made

Tagi: Deep Silver shenmue 4 Shenmue III YS Net zwiastun