Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2019 18:10
Joker 2 film
4379V

Joker 2 powstaje? Nowe informacje o filmie [aktualizacja]

„Joker 2” to już nie marzenia wiernych fanów uniwersum DC. Najnowsze doniesienia The Hollywood Reporter potwierdzają rozpoczęcie prac nad kontynuacją. Todd Phillips otrzymał podobno od Warner Bros. możliwość stworzenia kolejnych filmów.

Plotki o kontynuacji „Jokera” pojawiają się od wielu dni, ale The Hollywood Reporter w końcu przedstawia konkrety. Todd Phillips podobno już 7 października pojawił się na spotkaniu z Tobym Emmerichem (szefem Warner Bros. Pictures Group) i podczas rozmowy padła bezpośrednia propozycja: reżyser ma otrzymać prawa do opowiadania historii pochodzenia innych postaci z DC.

Joker 2... A może coś więcej?

Dotychczas Warner Bros. nie stosowało praktyk, by reżyser otrzymał tak ogromną swobodę, ale podobno sukces „Jokera” skłonił korporację do zaufania Phillipsowi – twórca miał wyjść ze spotkania z prawami do „co najmniej jednej historii”.

Redakcja jest przekonana, że „Joker 2” już powstaje, a w film ma być oczywiście ponownie zaangażowany Joaquin Phoenix, który swoją ostatnią rolą skradł serca widzów oraz krytyków. To zdaniem znawców jeden z głównych kandydatów do Oscara.

Dziennikarze podkreślają, że choć Todd Phillips nie powinien otrzymać w swoje ręce Batmana – tym bohaterem oraz bezpośrednio jego światem zajmuje się Matt Reeves – jednak twórca może pracować nad pokazaniem przykładowo: Darkseida lub Lexa Luthora.

Trzeba na pewno podkreślić, że Warner Bros. nie skomentowało doniesień The Hollywood Reporter, jednak akurat ta redakcja posiada zaufanych informatorów, którzy nie zawodzą przy tak dużych informacjach.

Joker generuje olbrzymie liczby

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, „Joker” to pierwszy film z kategorią R, który przekroczył 1 mld dolarów, ale warto podkreślić, że jest to jednocześnie czwarty film DC z tym wynikiem. Wcześniej dokonali tego: „Aquaman” (1,15 mld), „The Dark Knight Rises” (1,08 mld) i „The Dark Knight” (1 mld). Jednak to „Joker” jest tutaj największym zwycięzcą, ponieważ film kosztował zaledwie 60 mln dolarów. Warner Bros. liczy na zysk w wysokości ponad 500 mln dolarów, a sam reżyser ma otrzymać 100 mln dolarów.

[Aktualizacja #1]

Na wiadomość The Hollywood Reporter odpowiedziało Deadline.com, które zaprzecza, by „Joker 2” znajdował się w produkcji. Źródła drugiej redakcji nie potwierdzają spotkania reżysera z szefem Warner Bros. Choć film może faktycznie powstać, to zdaniem Deadline – aktualnie „nic się nie wydarzyło”.

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/amp/heat-vision/joker-sequel-works-as-todd-phillips-eyes-more-dc-origin-movies-1256255

Tagi: dc film Joker joker 2 Warner Bros.