Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2019 13:30
jak zostałem gangsterem
417V

Jak zostałem gangsterem. Pierwszy zwiastun kinowej produkcji twórcy Underdoga

Dla fanów polskiej kinematografii szykuje się kolejna atrakcja. Do kin nadciąga produkcja pt. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". To nowe dzieło Macieja Kawulskiego.

Maciej Kawulski, który jest znany przede wszystkim z założenia polskiej federacji KSW zabrał się w zeszłym roku za tworzenie filmów. Kawulski wyreżyserował "Underdoga", opowiadającego właśnie o sportach walki, który trafił do naszych kin w styczniu a teraz wziął się za motywy kryminalne.

W "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" prześledzimy początki gangsterskiej kariery bohatera urodzonego w latach 70. Postać grana przez Marcina Kowalczyka pnie się po szczeblach mafijnej hierarchii aż do czasów współczesnych.

Film trafi do naszych kin już 3 stycznia 2020 r. Oprócz Marcina Kowalczyka w filmie występują tacy aktorzy jak: Jan Frycz, Janusz Chabior, Adam Woronowicz, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska 

O "Jak zostałem gangsterem" tak opowiada reżyser:

Dostałem tekst scenariusza i zrozumiałem, że po raz pierwszy w polskim kinie życie gangstera zostało opowiedziane, a nie zinterpretowane. I to nie przez ludzi, którzy mówią, że znali, byli, widzieli, ale przez niego samego. Zrozumiałem, że nie czytam kolejnego skryptu z rozprawy sądowej, tylko przepiękną opowieść o miłości i przyjaźni okrutnego człowieka, który jednak przetrwał głównie dlatego, że był zdolny do uczuć. To 40 lat życia zmieszczone w dwugodzinnym obrazie w taki sposób, że ani przez chwilę nie czujesz niedosytu i przesytu. Bo taka jest prawda: czasem niewygodna, czasem bolesna, ale zawsze w punkt.

Warto sprawdzić:

Tagi: film humor polska