Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2019 13:22
Half Life Alyx
1041V

Half Life Alyx na The Game Awards? Przeciek o nowej grze Valve

Valve może wkrótce zapowiedzieć nową grę z serii Half Life. Tajemniczy Half Life Alyx ma zostać zaprezentowany na zbliżającym się The Game Awards. Informację miał potwierdzić sam Geoff Keighley.

Od lat czekamy na nową grę z serii Half Life i już wkrótce marzenia fanów mogą zostać w pewnym stopniu zaspokojone. Valve ma pracować nad nowym tytułem, a prezentacja gry odbędzie się już na początku przyszłego roku.

Informator, który jako pierwszy potwierdził powstanie DOTA Underlords, opublikował transkrypcję rozmowy trzech osób: Geoffa Keighleya (organizator The Game Awards, twórca filmu dokumentalnego o grach Valve), Robina Walkera (współtwórca Team Fortress 2) oraz trzeciej, nieujawnionej osoby, która jest również pracownikiem Valve.

Ten pierwszy miał powiedzieć, że Half-Life: Alyx zadebiutuje w marcu 2020. Tytuł według plotek ma być przystosowany wyłącznie dla gogli VR – jak wiadomo, już kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, zgodnie z którymi Valve będzie chciało wykorzystać między innymi markę Half-Life do podkręcenia zainteresowania swoim sprzętem do wirtualnej rzeczywistości.

Trzecia osoba wspomniała, że choć deweloperzy chcieliby przygotować edycję na standardowe urządzenia, to jednak aktualnie zespół skupił się na VR:

„To znaczy, bardzo chcielibyśmy dostarczyć wersję, w którą moglibyście grać za pomocą myszy i klawiatury, ale jak już powiedzieliśmy, zaczęło się to od zgłębiania VR."

Zgodnie z dyskusją dziennikarza z pracownikami firmy, Valve pracuje nad kilkoma produkcjami VR. Niestety, wśród przecieków nie pojawiają się konkrety dotyczące pełnoprawnej kontynuacji Half-Life 2.

Gala wręczenia nagród The Game Awards 2019 odbędzie się 13 grudnia. Na naszej witrynie znajdziecie pełną relację z gali.

Na naszym portalu znajdziecie więcej informacji o The Game Awards 2019:

Źródło: https://www.pcgamer.com/rumour-valve-are-about-to-announce-a-vr-game-called-half-life-alyx/

Tagi: Half Life Alyx Half-Life half-life alyx the game awards valve