Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.11.2019 13:18
Star Wars Jedi: Upadły Zakon
2115V

Star Wars Jedi: Upadły Zakon pokochane przez graczy. Wysokie oceny na Metacritic i Steam

Jak gracze przyjęli najnowszą produkcję w uniwersum Gwiezdnych Wojen? Pierwsze opinie sugerują, że jest to jedna z najlepszych gier roku.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutowało dwa dni temu na platformach PC, PS4 oraz Xboksie One. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza gra od Electronic Arts, która zadebiutowała na Steamie - dla przypomnienia, przez ostatnie lata produkcje wydawane przez EA trafiały wyłącznie na platformę Origin.

Jak najnowsza gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen została przyjęta przez społeczność? Zaskakująco dobrze, a nawet bardzo dobrze, jeśli weźmiemy pod uwagę oceny ostatnich gier wydanych przez EA. Czym przede wszystkim wyróżnia się Star Wars Jedi: Upadły Zakon od innych gier wydanych przez amerykańskiego producenta? Nie jest nastawione na tryb multiplayer, a co ważniejsze, nie ma żadnych mikro-płatności. 

Jesteśmy już dwa dni po premierze, więc baza opinii graczy jest dosyć spora. Za co jest chwalone najnowsza odsłona Star Warsów? Przede wszystkim za pełną zwrotów akcji fabułę, wyśmienicie napisane postacie oraz za eksplorację, która przypomina trochę rozgrywkę z takich gier jak Uncharted czy Tomb Raider. Gracze podwyższają swoje oceny również za zoptymalizowanie produkcji - nawet paroletnie komputery i niezbyt mocne laptopy radzą sobie na najniższych ustawieniach. Konsole również nie gubią klatek. Szkoda, że EA nie pokusiło się o wypuszczenia wersji demonstracyjnej, dzięki której jeszcze więcej osób mogłoby wypróbować produkcję i sprawdzić, czy ich sprzęt podoła zadaniu.

Niższe oceny również widnieją na serwisach, ale jak to już bywa w przypadku głośnych premier, ponad połowa z nich nie jest uzasadniona. Mały procent osób uważa, że najnowsze Star Warsy są po prostu nudne i nie warte pieniędzy. W chwili pisania newsa, na Steamie widnieje 91% pozytywnych ocen na bazie ponad pięciu tysięcy recenzji, a na Metacritic sytuacja wygląda tak:

  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon PC 8.3/10 (446 ocen)
  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon PS4 8.1/10 (734 ocen)
  • Star Wars Jedi: Upadły Zakon XONE 8.5/10 (239 ocen)

Naszą recenzję przeczytacie po kliknięciu tutaj. Kupiliście Star Wars Jedi: Upadły Zakon?

Warto zajrzeć na:

Źródło: Steam

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon