Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.11.2019 15:14
2k games
1289V

2K Games ofiarą ataków hakerów. Ich media społecznościowe wyglądają komicznie

2K Games padło ofiarą ataków hakerów. Większość mediów społecznościowych w rękach nieodpowiednich osób.

Jak widzimy, hakerzy nie zwalniają tempa i włamują się na kolejne media społecznościowe dużych wydawców gier. Wydawca 2K Games doznał dziś poważnego naruszenia bezpieczeństwa, ponieważ większość ich social mediów, takich jak Twitter czy Facebook, zostało zhakowane. Osoby odpowiedzialne za włamania, postanowiły publikować irytujące dla wydawcy treści.

2K Games potwierdziło już, że odzyskało kontrolę na niektórych portalach, ale większość kont nadal jest w rękach hakerów. Na dole możecie obejrzeć jeden z najnowszych wpisów na platformie Facebook.

Złamano również zabezpieczenia do oficjalnego konta Borderlands na Twitterze, więc osoby odpowiedzialne za atak postanowiły porobić sobie jaja:

Wymienione powyżej komentarze nie są wulgarne ani rasistowskie, a takich nie brakowało - nie mam zamiaru ich tutaj wklejać. Wizerunek 2K ostatnio ucierpiał w oczach graczy ze względu na premierę WWE 2K20, która przypominała bardziej kabaret niż grę, a teraz na dodatek jeszcze atak hakerski.

Miejmy nadzieję, że wydawca szybko poradzi sobie z odzyskaniem dostępu do wszystkich kont. Mimo, że wygląda to śmiesznie, nie jest to nic przyjemnego dla osób pracujących i odpowiedzialnych za 2K Games. 

Warto zajrzeć na:

Źródło: Facebook

Tagi: 2K Games atak hakerów