Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 16.11.2019 15:46
factorio
684V

Factorio z datą premiery pełnej wersji

Twórcy podzielili się z nami datą premiery oficjalnej wersji Factorio w swoim wpisie. Poznaliśmy również parę nowych informacji na temat popremierowego wsparcia.

 

Mimo, że twórcy Factorio, zapowiedzieli opuszczenie fazy dostępu pod koniec marca 2018 roku, to ostatecznie tak się nie stało, a produkcja nadal widnieje w fazie dostępu. Deweloperzy z Wube Software zwolnili również z udostępnianiem nowej zawartości, co zaczęło trochę niepokoić wirtualnych właścicieli fabryk. We wczorajszym wpisie, twórcy gry oznajmili, że Factorio w wersji 1.0 ukaże się 25 września następnego roku.

Deweloperzy przyznali, że rozwój produkcji trwa już zbyt długo i w planach mają zmienić podejście wobec rozwijania gry. Według nich, kontynuacja tego, co pierwotnie założyli, trwałaby w nieskończoność, a Factorio tak na prawdę nigdy nie znalazłoby się w oficjalnej wersji. Obecnie, tytuł jest na tyle rozbudowany, że w razie "kliknięcia przycisku z napisem 1.0, nie wydarzyłaby się katastrofa." - uznał jeden z deweloperów. Zapewniono również we wpisie, że Factorio będzie nadal rozwijane po premierze wersji 1.0.

Pierwsze pomysły na Factorio zostały opublikowane pod koniec 2012 roku. Produkcja ujrzała światło dzienne w fazie wczesnego dostępu 25 lutego 2016 roku z myślą wyłącznie o platformie PC.  

Warto zajrzeć na:

Tagi: Factorio Wube Software