Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.11.2019 10:55
Marvel Cinematic Universe nowe daty
8650V

Marvel Cinematic Universe. Disney ogłosił pięć nowych dat filmów

Wygląda na to, że Piąta Faza kinowego uniwersum Marvela dostała daty premier kilku filmów. Disney podsyca oczekiwania i szykuje gorący 2023 rok.

Filmy na podstawie komiksów Marvela, za które odpowiada Disney, to w tym momencie najbardziej dochodowe produkcje kinowe, jakie wychodzą. Nawet najmniej wyczekiwane filmy, które zaliczają się do tego uniwersum, przynoszą ogromne zarobki. Nie może więc dziwić, że firma planuje wszystko z wieloletnim wyprzedzeniem. 

Trzecia Faza przygód zakończyła się w tym roku filmem "Spider-Man: Daleko od domu", który był swoistym epilogiem po "Avengers: Koniec gry". Następna Faza została już w większości zapowiedziana i będzie pierwszą, która pełnoprawnie połączy pełnometrażowe filmy oraz serialowe produkcje. 

Plany Disneya sięgają jednak jeszcze dalej. Jak donosi The Hollywood Reporter, ogłoszono właśnie pięć dat kolejnych filmów, które wejdą w skład Marvel Cinematic Universe. Są to kolejno:

  • 7 października 2022
  • 17 lutego 2023
  • 5 maja 2023
  • 28 sierpnia 2023
  • 3 listopada 2023

Jak widać, szefostwo i twórcy nie zamierzają zwalniać. Na ten moment nie wiadomo, jakie projekty ukażą się w tych konkretnych datach. Wiemy, że powstaną kontynuacje Strażników Galaktyki od Jamesa Gunna oraz Ant-Man 3 Peytona Reeda. Kevin Feige zapowiedział, że planuje włączenie do MCU Fantastycznej Czwórki oraz X-Menów, a głośno jest także o dołączeniu Deadpoola i Blade'a (w którego wcieli się, co już potwierdzone, Mahershala Ali).

Szykują się świetne lat dla wszystkich fanów komiksowych ekranizacji! 

Interesujesz się tematem? Przeczytaj także:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/disney-gives-release-dates-to-five-new-mcu-movies/

Tagi: Disney disney plus Marvel Cinematic Universe MCU