Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 22:30
Serce do walki film
301V

Serce do walki na zwiastunie. Sportowy film z patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

W przyszłym miesiącu będziemy świadkami premiery pierwszego pełnometrażowego filmu Kacpra Anuszewskiego, który świętował wiele sukcesów podczas produkcji krótkometrażówek. Teraz reżyser zmierzył się z większym obrazem i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun „Serce do walki”.

Kacper Anuszewski miał okazję stworzyć kilka udanych, krótkometrażowych filmów i jego produkcje były prezentowane na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie i otrzymały blisko 40 nagród. Teraz reżyser próbuje swoich sił w większym projekcie, który powstał pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka (uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku) oraz Jerzego Wrońskiego (znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu).

„Serce do walki” skupia się na Piotrku, który bierze udział w nielegalnych walkach

„Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.”

Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta, opowiedział o swoim projekcie następującymi słowami:

„W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność”

Film powstał pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”, a jego premiera odbędzie się 13 grudnia.

Na naszym serwisie przeczytajcie również:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Kacper Anuszewski serce do walki trailer zwiastun