Iza Łęcka Iza Łęcka 15.11.2019 12:21
Control Remedy
1169V

Control finansową porażką? Remedy nie zgadza się z wyliczeniami wydawcy

Control to najnowsza produkcja Remedy Entertainment, która zapoczątkowała wielkie zmiany w zespole twórców Alana Wake'a oraz Max Payne'a. Deweloperzy wciąż nie ujawnili wyników sprzedaży, ale najnowszy raport sugeruje bardzo słabe zainteresowanie. Z informacjami wydawcy nie zgadzają się twórcy, którzy wydali dodatkowe oświadczenie.

Remedy Entertainment nadal nie ujawniło wyników sprzedaży Control, ale najwidoczniej nie jest to przypadek. Digtial Bros. (spółka dominująca 505 Games) podsumowała ostatni okres i w wynikach spółki pojawiły się konkretne dane dotyczące nowej gry Finów.

Według przedstawionych informacji, Control w okresie od 1 lipca do 30 września miał wygenerować 17,7 mln euro przychodu. Jest to szacunkowo niski wynik, jak na produkcję AAA, która od premiery była dostępna aż na trzech platformach. Wcześniej dystrybutor przedstawił bowiem, że Remedy otrzymało 9,5 mln euro za podpisanie umowy na wyłączność Control w Epic Games Store.

Z przedstawionymi danymi nie zgadzają się deweloperzy. W odpowiedzi wydali oni oświadczenie, w którym podkreślili, że Remedy otrzyma 45% przychodów netto ze sprzedaży gry. Studio poinformowało, że „praktyki w zakresie ujmowania przychodów” są różne zarówno w Remedy jak i Digital Bros. Obie firmy mają korzystać z innych raportów, a zdaniem deweloperów – gra osiągnęła lepszy wynik, jednak aktualnie go nie poznamy:

„W oparciu o powyższe powody, a zwłaszcza na początkowych etapach sprzedaży gry, rozpoznanie przychodów Control przez Remedy odbywa się z opóźnieniem i nie można wyciągnąć bezpośrednich wniosków co do ujęcia udziału w sprzedaży netto na podstawie danych podanych przez Digital Bros S.p.A.”

Nie znamy ostatecznych wyników, ale te mają nadejść już wkrótce. Warto jednak wspomnieć, że zgodnie z najświeższym półrocznym raportem włodarze Remedy prognozują wzrost zysków w 2019 roku.

Więcej informacji o Control znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/control-developer-remedy-entertainment-issues-statement-on-games-sales

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment