Iza Łęcka Iza Łęcka 15.11.2019 11:22
Death Stranding Bohater Reedus
1093V

Death Stranding z rekordowym startem w Japonii. Gra na PC ma zarobić 50 mln dolarów

Death Stranding zanotowało rekordowy start w Japonii. Gra Hideo Kojimy została doceniona przez Japończyków, co skłania wydawcę wersji na PC do szykowania się na zadowalające zyski. Gracze na komputerach osobistych mają chętnie sięgać po skomplikowaną historię.

Death Stranding cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem. Gra Hideo Kojimy podbija kolejne rynki i według oficjalnych danych – w pierwszym tygodniu Japończycy kupili 185 909 egzemplarzy przygody Sama Bridgesa. Nie jest to największy rezultat wygenerowany przez grę Kojimy w pierwszych dniach od premiery (Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain osiągnął wynik na poziomie 293 652 sztuk), ale i tak można mówić o dużym sukcesie.

Szczegółowe dane postanowiło porównać Game Data Library, którego przedstawiciel wspomniał o rekordowym zainteresowaniu – Death Stranding to największa premiera nowego IP w Japonii na tej generacji. Nawet największe gry Sony, Segi, From Software oraz Nintendo nie osiągnęły takiego rezultatu.

Dobre osiągi edycji na PS4 sprawiają, że 505 Games również szykuje się na zyski. Wydawca wersji na PC spodziewa się, że port Death Stranding na komputery osobiste osiągnie około 50 mln euro przychodu – według ogólnych szacunków będzie to sprzedaż około 750 tysięcy – 1 mln egzemplarzy (w zależności od ceny).

Aktualnie Sony nie dokonało podsumowania wyników sprzedaży Death Stranding. Naszą recenzję gry znajdziecie na portalu.

Warto także sprawdzić na naszym serwisie inne informacje o Death Stranding:

Źródło: https://gamingbolt.com/death-stranding-has-enjoyed-the-biggest-launch-in-japan-for-a-new-ip-this-generation

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment