Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2019 10:02
Silent Hill Remake
3715V

Silent Hill znowu przeraża. Remake pokazuje potencjał IP

Od wielu lat czekamy na powrót marki Silent Hill, ale Konami zamiast porządnego rozwijania marki, woli tworzyć maszyny hazardowe z tematem przewodnim. Na szczęście nie zawodzą fani, którzy potrafią nadać tej serii drugie życie. Zobaczcie koncepcję Silent Hill Remake.

Silent Hill zadebiutowało w 1999 roku, zyskując od tego czasu wielu fanów. Część graczy nie może pogodzić się z niszczeniem marki przez Konami, więc powstają kolejne projekty, które przede wszystkim pokazują gigantyczne zaangażowanie społeczności.

Silent Hill Remake to aktualnie mały, koncepcyjny pokaz, który pozwala na rozgrywkę w około pięć minut, ale prace nad projektem trwały przez pięć miesięcy. Autor nie przygotował prostego moda, a odtworzył grę od podstaw:

„Musiałem spędzić GODZINY na badaniach informacji i przeglądaniu rozgrywki (a także samemu grać), aby uzyskać KAŻDY szczegół jaki tylko mogłem na temat oryginalnej gry.”

Modder znalazł nawet fragmenty modeli z produkcji, ale nie zdecydował się na wykorzystywanie rzeczywistych aktywów. Postanowił od zera przygotować kolejne miejsca i odtworzył poszczególne budynki:

„Doprowadziło to do wiernej odbudowy świata w 99% od zera. To było naprawdę bliskie doświadczenie z jedną z moich ulubionych gier wszech czasów. Zobaczyć tajniki świata na oczach Team Silents, a nawet częściowo chodzić w ich butach na swój sposób. Jeśli mam być szczery, to zapiera dech w piersiach.”

Pełną prezentację Silent Hill Remake ze zmianą perspektywy zobaczycie poniżej. Szczegóły dema wylądowały na itch.io.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/11/10/silent-hill-first-person-mod-demo/

Tagi: konami Silent Hill Silent Hill Remake